5 czerwca - Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Niedziela 5 czerwca 2016 00:00Czas czytania: 1 min.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który obchodzimy 5 czerwca, to najważniejsza i najszerzej obchodzona inicjatywa na rzecz naszej planety.
Podejmowane tego dnia działania mają na celu uświadomienie istniejących problemów, znaczenia przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan, stopnia degradacji środowiska naturalnego na świecie.
Święto to służy przede wszystkim pobudzeniu zainteresowania problemami środowiska, eksploatacji zasobów naturalnych, niezrównoważonej produkcji i konsumpcji.
Po raz pierwszy Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzono w 1972 roku. W ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat charakter realizowanych w tym dniu inicjatyw wielokrotnie się zmieniał, ale wszystkim w sumie chodziło o to samo: o budowanie partnerstwa nie tylko wśród ludzi, ale także – a może nawet przede wszystkim – między żyjącymi na naszej planecie gatunkami.
W naszej szkole w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska uczniowie klas trzecich:
Agata Ciesielska, Marta Wichłacz, Mateusz Gierat i Krystian Włodarczyk w przygotowanej prezentacji multimedialnej, przedstawili społeczności szkolnej szerokie spektrum zagadnień poświęconych temu dniu.

Bożena Włodarczyk, Joanna Brodowy

Utworzony: Poniedziałek 26 lipca 2021 16:49:15 przez: Sebastian Mikołajczyk