Czym zajmuje się psycholog szkolny

Do psychologa szkolnego mogą zgłaszać się wszystkie osoby, które tworzą społeczność szkolną, są to uczniowie, ich rodzice, opiekunowie, nauczyciele.

Wszystkie osoby, które mają potrzebę rozmowy na temat przeżywanych emocji, doświadczające trudności adaptacyjnych, różnego rodzaju problemów, kryzysów. Psycholog w swoim gabinecie prowadzi konsultacje indywidualne, poradnictwo, zajęcia terapeutyczne.

Uczniu, do psychologa szkolnego możesz zgłosić się, między innymi w takich sytuacjach, jak:

• masz po prostu potrzebę porozmawiania z kimś,
  • masz jakąś trudność, problem, ale nie masz z kim rozmawiać, bądź obawiasz się mówić o problemie,
  • czujesz się niezrozumiany przez otoczenie,
  • często odczuwasz smutek, przygnębienie,
  • chcesz opowiedzieć o czymś, co ci się przydarzyło, czegoś trudnego doświadczyłeś,
  • doświadczasz dokuczania,
  • masz problemy w domu.

Drodzy uczniowie, rozmowa z psychologiem ma pomóc spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy, przynieść ulgę, otwierać możliwości do szukania rozwiązań trudnej sytuacji.

Rodzic do psychologa szkolnego może zgłosić się, między innymi w takich sytuacjach, jak:

• potrzeba rozmowy na temat sytuacji emocjonalnej dziecka, jego funkcjonowania w szkole i poza nią,
  • trudności w komunikacji z własnym dzieckiem,
  • potrzeba poradnictwa wychowawczego, omówienie problemów wychowawczych,
  • problemy rodzinne, małżeńskie,
  • poczucie, że nie radzę sobie w obecnej sytuacji życiowej, mam złe samopoczucie.

Szanowni Rodzice, trudności wychowawcze są wpisane w proces rozwojowy (oczywiście mają one róże nasilenie u różnych osób), podobnie jest z kryzysami, które mogą zdarzać się każdemu i w każdej rodzinie. Warto zatem w trudnych sytuacjach otworzyć się na rozmowę z psychologiem, pamiętając przy tym, że wszyscy członkowie rodziny wzajemnie na siebie oddziałują, a jakość relacji, sposób komunikowania się w rodzinie ma ogromny wpływ na emocje jej członków.

Dominika Włodarczyk Szewczyk

Psycholog szkolny

Zapraszam do kontaktu:

poniedziałek: 10.00 - 15.10

środa: 08.50 - 12.50

czwartek: 08.00 - 11.10

Zapraszam do kontaktu telefonicznego i pisania do mnie przez e-dziennik.

Utworzony: Sobota 31 lipca 2021 18:03:52 przez: Sebastian Mikołajczyk