Laboratoria przyszłości

Jesienią nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Jest to program skierowany między innymi do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu, nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w kwocie 91800 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania, nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W naszej szkole doskonale wiemy, że doświadczanie, tworzenie, badanie, testowanie ma największy wpływ na szybkość i trwałość zdobywanej wiedzy przez ucznia, dlatego dążymy do tego, aby nasi uczniowie mieli w naszej szkole jak największe możliwości rozwoju.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - WRZESIEŃ

Klasa 3a, realizując tematy pod wspólnym hasłem "Karmi nas ziemia czarna", przygotowała bułki z "polskiego złota" - mąki pszennej oraz masło w słoiku ubijane ze śmietany. Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem pomieszczenia kuchennego wyposażonego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LISTOPAD

W dniu 21.11 nasza Szkoła wzięła udział w turnieju pt. "Liga Robotów" w Mysłowicach. W zawodach uczestniczyło 25 drużyn z województwa śląskiego i opolskiego. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 7 pod opieką S. Mikołajczyka. Uczniowie zdobyli pierwsze miejsce w kategorii "WYŚĆIG". Do wielkiego finału na PGE Narodowym w Warszawie zabrakło niewiele.

Serdecznie DZIĘKUJĘ uczniom za zaangażowanie i solidne przygotowanie do turnieju w tak krótkim czasie.

Więcej zdjęć...

Pliki do pobrania: