Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
ECO z EURECĄ

ECO z EURECĄ

20 października 2021

Serdecznie zapraszam do udziału w międzynarodowym konkursie fotograficznym dla dzieci i młodzieży ECO z EURECĄ. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać zdjęcie znajdujących się w najbliższym otoczeniu – w domu, szkole, na podwórku – rozwiązań
ekologicznych, a następnie przesłać je na adres mailowy Eureca-Pro@polsl.pl do 15 listopada 2021 roku. Szczegóły techniczne dotyczące zdjęć oraz konkursu dostępne są pod
linkiem https://www.polsl.pl/eureca-pro/konkurs/. Udział w konkursie zgłoś u p. I. Wicińskiej, która odpowie też na Twoje pytania.

Konkurs informatyczny

Konkurs informatyczny

20 października 2021

Weź udział w drugiej już edycji ogólnopolskiego Konkursu GEEK Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzenie
• scenariusza w postaci zbioru ekranów, algorytmu lub opisu gry
lub
• gry w postaci demo, prototypu lub pełnej gry
o tematyce edukacyjnej.

Konkurs GEEK wymaga pracy zespołowej w drużynach od 2 do 5 uczniów (od
10 lat) oraz 2 nauczycieli (nauczyciel przedmiotu i nauczyciel informatyki) i obejmuje:
2 etapy:
• lokalny (wojewódzki)
• ogólnopolski (centralny)
3 poziomy:
• podstawowy (szkoły podstawowe)
• średni (szkoły średnie i technika)
• wyższy (uczelnie – pierwszy rok).

Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny, a jego wyniki zostaną ogłoszone podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w maju 2022 roku. Wartościowe nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego spotkania we wrześniu 2022.

Wszelkie informacje na temat konkursu znajdziecie na stronie https://mlodzi.pti.org.pl/. Chętne uczniowskie zespoły zapraszamy do zgłaszania do p.A. Machnika oraz p.I. Wicińskiej.

Dni Językowe

Dni Językowe

15 października 2021

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Europejskim Dniu Języków Obcych. W tegorocznej edycji skupiliśmy się na pracy metodą projektu. Reprezentanci klas wylosowali nazwę kraju, który stanowił temat ich pracy. W ramach zespołów uczniowie zgłębiali wiedzę na jego temat,gromadzili materiały i zdjęcia korzystając z map, atlasów, książek i zasobów internetowych. Efektem pracy każdej klasy są przepiękne plakaty i kolaże, które zdobią nasz szkolny korytarz.

Projekt Euroweek

Projekt Euroweek

15 października 2021

Nasi uczniowie spędzili kilka dni w malowniczej miejscowości Duszniki Zdrój, gdzie wzięli udział w projekcie edukacyjnym Euroweek.  Była to przede wszystkim kilkudniowa przygoda z językiem angielskim w roli głównej, a  zajęcia prowadzono w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Nasi animatorzy: Titziana, Maria Luz i Sadiq,  zadbali o to, by wszyscy dobrze się bawili i byli kreatywni. Przy tej okazji młodzież poznała również uroki miejscowości i okolicy. Korzystając z dobrej jesiennej pogody można było pospacerować po Parku Zdrojowym, czy ruszyć na wędrówkę szlakiem turystycznym do
Schroniska pod Muflonem. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, bogatsi o nowe przyjaźnie i zmotywowani do nauki języków obcych.

Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK

15 października 2021

Szkolne Koło PCK w dniach 27.09- 4.10.21r. przeprowadziło kwestę do puszki PCK na rzecz osób potrzebujących. Uczniowie – wolontariusze SK PCK sprzedając drobne gadżety- breloczki i magnesy, a także słodkości- przygotowane przez siebie ciasteczka i muffinki, uzbierali łącznie 144  zł. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Zajęcia z udziałem KPP

Zajęcia z udziałem KPP

12 października 2021

Dnia 05.10. w naszej szkole dla klas 8 odbyły się zajęcia z udziałem przedstawicieli KPP w Lublińcu p. I.Ochman oraz dzielnicowego p. T.Konickiego . Celem spotkania było przekazanie wiedzy nt odpowiedzialności małoletnich za zachowania i czyny zabronione prawem. Człowiek żyje we wspólnocie, kulturze, społeczności i powinien przestrzegać obowiązujących reguł. Osoba łamiąca prawo musi wiedzieć, że nie ma na to przyzwolenia innych osób. Nieprzestrzeganie prawa ma swoje konsekwencje. Wszystkim nam żyje się lepiej w społeczności, która przestrzega obowiązujących zasad i norm, dlatego dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Młodzieżowa Rada Miasta

Młodzieżowa Rada Miasta

7 października 2021

Przedstawicielem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II  do Młodzieżowej Rady Miasta Lublińca został wybrany Mikołaj Puchała z klasy VIII

Życzymy wielu pomysłów, sukcesów i powodzenia w realizacji planów.
 
Dzień Chłopaka w Tarnowskich Górach

Dzień Chłopaka w Tarnowskich Górach

6 października 2021

W czwartek 30.09 klasy 5a i 7a spędziły Dzień Chłopaka w Tarnowskich Górach. Uczniowie mieli okazję sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności w "Parku Trampolin". Po udanie i aktywnie spędzonych zajęciach nastał czas na lekcję muzealną na tarnogórskim rynku. W muzeum uczniowie pogłębili swoją wiedzę dotyczącą Tarnowskich Gór. To był bardzo udany wyjazd!

Rajd Rowerowy

Rajd Rowerowy

6 października 2021

W poniedziałek 27.09 uczniowie klasy 5a i 7a wykorzystali ładną pogodę i udali się na rajd rowerowy do Kokotka. Uczniowie pokonali trasę Lubliniec-Rusinowice-Piłka-Kokotek i po krótkim przystanku na "Oblackiej Przystani" spędzili bardzo udane przedpołudnie na  terenie Łowiska Leśnica. Wyjazd rowerowy pozwolił na integrację oddziałów klasowych i pozwolił uczniom na zapoznanie się z aktywnymi sposobami spędzania czasu wolnego.

 XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

5 października 2021

Zapraszamy do udziału w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej
z początkiem października 2021 r. pod hasłem:

MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Teraz jest czas kiedy warto przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia, bo już w czwartek 07.10.2021 egzaminy z tabliczki mnożenia, na przerwach o 11:25 oraz 12:25, na korytarzu przed pokojem nauczycielskim:

– Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia (ma 1 min. czasu na udzielenie prawidłowych odpowiedzi)

– Jeżeli uczeń poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT), (za trzy odznaki Experta uczestnik otrzymuje 5 z aktywności z matematyki)

– W przypadku pomyłki, choćby raz, egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

A dla najlepszych przewidziano dodatkowy konkurs we wtorek 12.10.2021. Aby wziąć w nim udział należy tego dnia zgłosić się z odznaką Eksperta do sali 31 na 4 godzinie lekcyjnej. Konkurs polegał będzie na rozwiązywaniu dodatkowych łamigłówek z zakresu tabliczki mnożenia.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Miłej zabawy!

Szkolny Koordynator ŚDTM
Ewa Wochnik

Izabela Famuła-Lenczkiewicz

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec