Wybierz kategorię:
„Dzień Chłopaka pod krawatem'

„Dzień Chłopaka pod krawatem"

5 października 2022

Dnia 30 września 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Chłopaka pod krawatem". Idea akcji była taka, że każdy, który przyjdzie tego dnia do szkoły w krawacie będzie zwolniony z pytania czy pisania kartkówek. Liczyła się dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat. Wszyscy wyglądali elegancko i uroczyście. Pomysłodawcą akcji był Samorząd Uczniowski. Tradycyjny Dzień Chłopaka każda klasa uczciła we własnym gronie. Dziewczynki przygotowywały drobne prezenty, odbywały się integracyjne spotkania klasowe. Wszystkim, którzy z tym dniu włączyli się do zabawy, serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do poniższej prezentacji.

Pokazy chemiczne w 'LUBITECE'

Pokazy chemiczne w "LUBITECE"

4 października 2022

Dziś nasi uczniowie wzięli udział w pokazach chemicznych w ramach projektu "JAK IGNACY ŁUKASIEWICZ ZASTAŁ POLSKĘ W CIEMNOŚCI POTRZASKU, A ZOSTAWIŁ W NAFTY BLASKU" dofinansowanego przez Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza z programu Rozgrzewamy Polskie Serca. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przeprowadzać eksperymenty.

Projekt Euroweek 2022

29 września 2022

W dniach 23 – 27 września 2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Euroweek. Tym razem gościliśmy w Różance, malowniczej miejscowości Kotliny Kłodzkiej. Warsztaty prowadzone przez wolontariuszy z różnych zakątków świata dały uczniom okazję do aktywnego używania języka angielskiego, rozwijania kreatywności i umiejętności pracy w grupie. Pogoda dopisywała, więc zabawę z językiem połączyliśmy z wycieczkami górskimi.

Dzień Chłopaka pod krawatem!

26 września 2022

30 września 2022r. Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego świętowania.

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

22 września 2022

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Języków Obcych zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie plastycznym na portret największej europejskiej osobowości, która zasługuje na to, aby ją upamiętnić - ogłaszamy Konkurs na portret królowej Elżbiety II.

Cele konkursu: oddanie hołdu Elżbiecie II, popularyzacja języka angielskiego, zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów, pogłębienie wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Zasady konkursu: zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie portretu Elżbiety II, w konkursie mogą brać udział uczniowie klas I – VIII,  format pracy A4, technika wykonania pracy dowolna, np. rysowanie, wycinanie, malowanie, wydzieranie, wyklejanie.  Każdy uczestnik wykonuje jedną pracę, praca powinna być podpisana.

Termin składania prac – 30.09.2022 r.

Prace przyjmują:

pani I. Famuła-Lenczkiewicz - klasy 1-3

pani K. Płotkowska klasy - 4-8.

Zapraszamy do udziału w konkursie!JJJMiędzynarodowy Dzień Języków Obcych

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2

19 września 2022

17.09.2022 roku nasza społeczność szkolna przygotowała festyn. W
organizację zaangażowali się wszyscy. Było naprawdę wiele atrakcji.
Rodzice przy kawie i ciastach relaksowali się, kiedy dzieci korzystały z
"salonów piękności", " dmuchanego zamku", brały udział w małych
konkurencjach sportowych. Można było również malować figurki gipsowe,
zakupić książki, ręcznie robione bransoletki, zakręcić kołem szczęścia.
Kiedy zabrakło już sił na aktywności, wielu przysłuchiwało się występom
artystycznym na holu szkoły lub udało się na kiełbaskę z grilla. Nasz
festyn pokazał, że mimo niepogody potrafimy się integrować i świetnie
się bawić. Dziękujemy Rodzicom, którzy upiekli ciasta, z których dochód
przeznaczony jest oczywiście na cele szkoły. Do następnego razu!

Przydatne