Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
Park Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto”

Park Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto”

29 maja 2022

W dniach 16-17 maja br. klasa 3B odwiedziła wraz z wychowawcą i opiekunami Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto” w Pokrzywnej. Jest to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji. W naszej dwudniowej wycieczce postawiliśmy na walor edukacji poprzez zabawę, w połączeniu z rozrywką i aktywnym wypoczynkiem. Byliśmy w „Parku Żywiołów”, w którym zgrupowano eksponaty pozwalające odwiedzającym samodzielnie poznawać prawa fizyki i charakter 4 żywiołów: ziemi, wody, powietrza i ognia. Jedną z najciekawszych atrakcji parku był interaktywny „Ogród Wody”. To pierwsza tego typu w Polsce instalacja, skupiająca prawie 20 urządzeń wodnych. Na terenie parku znajdowała się także „Jaskinia dzikich zwierząt”, a w jej sąsiedztwie „Kopalnia złota – Rosenau”, w której chodziliśmy korytarzami „Strasznej sztolni”, a także trafilismy do pewnego pokoju, w którym działy się naprawdę dziwne rzeczy. W drugim dniu wycieczki nasz przewodnik zabrał nas na wycieczkę do rezerwatu przyrody Cicha Dolina. Rezerwat ten położony jest w górach Opawskich między Biskupią Kopą a Bukową Górą. Krajobrazy, które widzieliśmy były przepiękne. Nasz przewodnik opowiadał nam różne ciekawostki związane z przyrodą oraz ciekawe legendy związane z miejscami do których dotarliśmy. Wycieczkę zaliczamy do udanych. Wszyscy byliśmy zadowoleni z naszego dwudniowego wyjazdu.

Rozstrzygnięcie konkursu NASI SKRZYDLACI SĄSIEDZI!

Rozstrzygnięcie konkursu NASI SKRZYDLACI SĄSIEDZI!

29 maja 2022

    Z okazji Dnia Ziemi, w bieżącym roku szkolnym, zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny pt. NASI SKRZYDLACI SĄSIEDZI. Wpłynęło wiele pięknych prac, za które wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Najpiękniejsze zdjęcia znalazły się na szkolnej wystawie. Wszystkich zachęcamy do zapoznania się z ekspozycją oraz wynikami konkursu.

I miejsce – Magda Tychowska kl. 8a

II miejsce – Lena Cyroń kl. 8a

III miejsce – Lia Wełyczko kl.5a

Wyróżnienie – Antonia Wełyczko kl. 8a

Laureatom gratulujemy sukcesu, a wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Konkurs 'Koszulka Miasta'

Konkurs "Koszulka Miasta"

18 maja 2022

Zachęcam uczniów do udziału w konkursie "Koszulka Miasta" Najlepszy projekt koszulki Miasta okazji 750lecia Lublińca w "Bitwie szkół" zadanie dla szkoły - przygotować koszulkę Miasta. Najlepszy projekt weźmie udział w konkursie miejskim. 

Koszulkę oddać należy do 27.05 do p. Majewskiej s. 10 (proszę wykorzystać kolory herbu miasta). 

Matematyka w obiektywie

Matematyka w obiektywie

17 maja 2022

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie "Matematyka w obiektywie".

  • 1 zdjęcie A4, kolor
  • kategorie: I-III, IV-VIII
  • termin: 31.05.2022r.
  • ocena za aktywność
  • więcej informacji M. Rak
'Wizja nowoczesnej szkoły - kształtowanie u uczniów kompetencji kluczowych'

"Wizja nowoczesnej szkoły - kształtowanie u uczniów kompetencji kluczowych"

15 maja 2022

W dniach 22.04.2022r. – 29.04.2022r. grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lublińcu uczestniczyła w realizacji kolejnego projektu ERASMUS + AKCJA KA1 MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ pt. „Wizja nowoczesnej szkoły–kształtowanie u uczniów kompetencji kluczowych”.

Językowa Wielkanoc

Językowa Wielkanoc

25 kwietnia 2022

W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły szlifowali język angielski i niemiecki biorąc udział w konkursach językowych zorganizowanych przez nauczycieli. Na przedstawicieli klas 4, 5 i 6 czekał test językowy sprawdzający znajomość słówek i tradycji wielkanocnych a także poszukiwanie czekoladowych jajek i zajączków w szkolnym ogrodzie, któremu towarzyszyło wiele emocji i radości oraz wiosenne słońce.
Zwyciężyli: Natalia Suszko z klasy 5b (język niemiecki ) oraz Bartosz Borecki z klasy 4b (język angielski).
Dla młodszych uczniów zorganizowany został wielkanocny kącik kreatywno- językowy. Dzieci uczyły się świątecznych słówek tworząc obrazkowy słownik oraz malowały farbami zajączki, baranki i kurczaki wykonane z gipsu.
Najstarsi uczniowie mieli za zadanie wykonać świąteczne plakaty lub książeczki nawiązujące do Wielkanocy i prezentujące słownictwo . Nagrodzoną pracę wykonał Antoni Szwed z klasy 8b.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom , którzy licznie wzięli udział w przygotowanych atrakcjach oraz gratulujemy zwycięzcom.

Polsko - niemiecki projekt wymiany młodzieży

Polsko - niemiecki projekt wymiany młodzieży

13 kwietnia 2022

Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w polsko – niemieckim projekcie wymiany młodzieży, który będzie realizowany na przełomie maja i czerwca w Berlinie. Projekt pt.”Wir sind bunt – wir bauen unsere Zukunft friedlich” uzyskał akceptację PNWM i zostanie dofinansowany z ramienia tej organizacji w kwocie 8051,45 zł.  Młodzież spotka się z rówieśnikami z naszej szkoły partnerskiej Gesamtschule Treuenbrietzen aby razem pracować nad budowaniem dobrych relacji, gwarantujących zrozumienie, akceptację i tolerancję. Berlin ze swoją wielokulturową przeszłością i teraźniejszością jest dobrym miejscem do dyskusji i działań w tym zakresie.
Nasza szkoła realizuje projekty wymiany młodzieży dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży od 2014 r. Zawsze cieszą się dużym  ainteresowaniem młodzieży i spełniają jej oczekiwania – poznanie nowych miejsc, kultury innego kraju, zawarcie nowych znajomości, a nawet przyjaźni, budowanie postawy otwartości i szlifowanie umiejętności komunikacji w języku obcym.

https://www.sp2.lubliniec.pl/polsko-niemiecka-wspolpraca-mlodziezy-w944.html

Zajęcia świetlicowe

Zajęcia świetlicowe

13 kwietnia 2022

Na zajęciach świetlicowych było kolorowo, pachnąco i inspirująco, awszystko to za sprawą Sensoplastyka®.  Zajęcia mają na celu pobudzić wszelakie zmysły. Założeniem jest pełna dowolność. Zajęcia wspierają rozwój zmysłów, uczą wychodzenia z schematów, poznawania nowych form wyrazu, pokazują, że można wprowadzać zmiany, ulepszena, eksperymentować a co najważniejsze nie stwarza ograniczeń.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

12 kwietnia 2022

2 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole ten wyjątkowy dzień celebrowaliśmy w poniedziałek 4 kwietnia. Nauczyciele wraz z uczniami przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, by okazać wsparcie i solidarność z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w kampanii plenerowej, dumnie przemierzając ulice Lublińca z niebieskimi balonami w dłoniach. W naszej szkole odbyły się także zajęcia plastyczne pt. "Chodź pomaluj mój świat na niebiesko". Wszyscy uczniowie tego dnia mieli możliwość lepszego poznania i zrozumienia, jak osoby ze spektrum autyzmu odbierają otaczający nas świat oraz z jakimi problemami muszą się zmagać każdego dnia. Pamiętajmy, że im więcej będziemy wiedzieć o autyzmie, tym łatwiej będzie osobom ze spektrum autyzmu funkcjonować w społeczeństwi
Konkurs plastyczny na znak graficzny oznaczenia 'Uwaga! Zielona Inwazja'roślin inwazyjnych

Konkurs plastyczny na znak graficzny oznaczenia "Uwaga! Zielona Inwazja"roślin inwazyjnych

7 kwietnia 2022

Konkurs ma na celu wyłonienie projektu znaku graficznego służącego oznaczeniu roślin inwazyjnych.

Charakterystyczną cechą roślin inwazyjnych jest ich obce pochodzenie oraz zdolność szybkiego rozprzestrzeniania się. W konsekwencji gatunki inwazyjne stanowią zagrożenie dla rodzimej flory i fauny. Duże znaczenie dla zwiększenia świadomości o występowaniu roślin inwazyjnych i ich powszechności w przyrodzie ma dostępność informacji o tych gatunkach. Jednym ze sposobów informowania o roślinach inwazyjnych jest wyróżnienie ich spośród innych roślin odpowiednim oznaczeniem. Jak dotąd, nie powstał znak graficzny jednoznacznie wskazujący na gatunek inwazyjny.


MOŻE TY ZOSTANIESZ JEGO AUTOREM?
Konkurs jest nieodpłatny, skierowany dla uczniów szkół podstawowych, w grupie wiekowej 10-14 lat.

W Konkursie mogą brać udział wyłącznie Uczestnicy indywidualni. Zgłoszenia grupowe (więcej niż 1 osoba przypisana do 1 zgłoszenia) nie będą rozpatrywane. Placówka przystępująca do Konkursu może wysłać maksymalnie 5 prac.
Zadaniem Konkursowym jest zaprojektowanie znaku graficznego oznaczenia roślin inwazyjnych. Projekt w formie papierowej (format A4 lub A3) może zostać wykonany dowolną techniką.

Do Konkursu można zgłosić wyłącznie prace samodzielne, które nie naruszają praw wynikających z przepisów prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, a także nie naruszają dóbr osobistych osób trzecich.

Prace Konkursowe należy dostarczyć do p. Iwony Wicińskiej w nieprzekraczalnym terminie 10 maja 2022 r.


Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Informacja dla rodziców i uczniów 'Telefon zaufania'

Informacja dla rodziców i uczniów "Telefon zaufania"

6 kwietnia 2022

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Organizacja Pożytku Publicznego od ponad stuletniej historii pomagania dziecku i jego rodzinie, uruchomiło nową ogólnopolską linię wsparcia psychologicznego:

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży TPD

800 119 119

Telefon działa codziennie w godz. 14-22.


Połączenia są bezpłatne i anonimowe. Na linii dyżurują psycholodzy i terapeuci. Kontakt z psychologiem możliwy jest również poprzez  Czat zaufania TPD  na stronie internetowej  800119119.pl 


W kwietniu pojawią się także dyżury w języku ukraińskim.
Informacja o dyżurach dostępna jest na stronie 800119119.pl.
Безкоштовний анонімний
телефон і чат довіри для дітей та підлітків
українською мовами
Перевірте перелік робочих годин
на 800119119.pl https://800119119.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec