Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
JĘZYKOWA WIELKANOC

JĘZYKOWA WIELKANOC

20 kwietnia 2023

Przed świętami zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do poznania tradycji krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Starsze klasy zapoznały się z materiałami dotyczącymi Świąt Wielkanocnych w języku angielskim i niemiecki, a następnie rozwiązały test wiedzy. Później wszystkich uczestników zaprosiliśmy na wielkie szukanie czekoladowych jajek, króliczków i zajączków. Z kolei dla młodszych dzieci przygotowaliśmy kącik plastyczny, w którym mogli wykazać się inwencja twórczą malując rozmaite jaja czy zające.

 

Oto wyniki konkursu:

Język niemiecki

  1. Hania Kozłowska-Korte 6b - 20 pkt.+ 27 = 47
  2. Marek Kempa 6b – 20 pkt. + 13 = 33
  3. Emilka Ginter 4a - 9 pkt.+ 6 = 15

Język angielski

  1. Magda Kołek 6a – 12 pkt. +38=50
  2. Olek Rybak 5b – 27 pkt. + 18 = 45
  3. Olek Ostrowski 6b – 22 pkt. +16 = 38

Natasza Suchy 6b – 24 pkt.+14 = 38

 'Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza'

"Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza"

19 kwietnia 2023

Zapraszamy na niesamowite widowisko teatralne na lodzie "Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza" w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski. Spektakl odbędzie się w Gliwicach 28.09.2023r.

Koszt 70 zł plus przejazd. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy u A. Wręczyckiej

Dzieci będą pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze wystąpią we wspaniałych bajkowych kostiumach, a dodatkowym atutem przedstawienia są efekty pirotechniczne. Występom towarzyszy świetnie dobrana oprawa muzyczna. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

https://youtu.be/6Nh1FvUd_M8

Wyniku konkursu na kartkę wielkanocną

Wyniku konkursu na kartkę wielkanocną

17 kwietnia 2023

I miejsce Jan Mszyca z klasy 1b
II miejsce Bartosz Górniak z klasy 5b
III miejsce Marcel Pociask z klasy 2b

Wyróżnienie Sarah Gołombowska z klasy 1a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów i talentu.

Wiosenne czytanie

Wiosenne czytanie

16 kwietnia 2023

W naszej szkole odbyła się akcja „Wiosenne czytanie”, której inicjatorem był pedagog i psycholog szkolny. Wspólnie czytaliśmy bajki i opowieści uczące nas asertywności, szacunku wobec drugiego człowieka, pomocy potrzebującym. Dzieci klas 1-3 zapoznały się z bajkami, w których mogły poznać uczucia, jakie towarzyszą osobom krzywdzonym słownie, odrzucanym. Bajki skłoniły uczniów do rozmowy na temat tego, gdzie i u kogo należy szukać pomocy w sytuacjach, kiedy ktoś jest krzywdzony lub jest świadkiem przemocy. Dużo czasu poświęcono na opowieść o plotce, która krzywdzi i którą warto poddać potrójnemu filtrowi: prawdy, dobra i przydatności. Opowieść ta, skłoniła dzieci do zastanowienia się nad tym, czy warto powtarzać niesprawdzone informacje na temat kolegów i koleżanek.

Klasy trzecie wzięły udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez Panią Annę Trzepizur ze Stowarzyszenia Ścieżka Marzeń- „Anka Czytanka”. Uczniowie odegrały sceny autorskiej opowieści pt. „Nieznośna mrówka”. Historia ta mówiła o uczuciach, o tym, by być lepszym dla siebie i innych. Bardzo dziękujemy Pani Ani za inspirujące i pełne dobrych emocji spotkanie.

Zachęcamy Rodziców do wspólnego czytania z dziećmi w trosce o budowanie pozytywnych relacji i prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka.

Zbiórka Wielkanocna

Zbiórka Wielkanocna

12 kwietnia 2023

Dzięki Waszemu dobremu sercu i hojności udało się zebrać bardzo dużą ilość artykułów szkolnych. Jesteśmy wdzięczni za każdą przyniesioną rzecz, którą zechcieliście się podzielić. Wszystkie dary zostały przygotowane i zostaną przekazane w najblizszym czasie do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach. Dziękujemy Wszystkim raz jeszcze za bezinteresowną pomoc i za Wasze dobre surducha. DZIĘKUJEMY!!

Wielkanoc w klasie 2a

Wielkanoc w klasie 2a

12 kwietnia 2023

#Laboratoria przyszłości 

Wielkanocne święta obfitują w wiele pięknych tradycji. Klasa 2a postanowiła przygotować się do tych świąt, tak by nawet w szkole poczuć atmosferę Wielkanocy. W pierwszej kolejności upiekliśmy ciastka w kształcie jajek i króliczków. Następnie przygotowaliśmy świąteczne kartki. Dzień przed śniadaniem wielkanocnym farbowaliśmy jajka i malowaliśmy je. Ostatni dzień przed świętami poświęciliśmy na przygotowanie śniadania wielkanocnego i jego spożywanie. Wszystko to wprowadziło nas w świąteczny nastrój.

 
'Czytam z klasą lekturki spod chmurki'

"Czytam z klasą lekturki spod chmurki"

12 kwietnia 2023

Klasa 2a realizuje międzynarodowy projekt "Czytam z klasą lekturki spod chmurki" - Podróże po Europie. Oto podsumowanie drugiego modułu.

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

6 kwietnia 2023

Dnia 24 marca wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu w ramach akcji Wielkanocna Zbiórka Żywności, zbierali produkty spożywcze, które zostały przekazane osobom potrzebującym. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

5 kwietnia 2023

31.03.2023r. klasy ósme uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Celem jej było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, aby pogłębić wiedzę z okresu II wojny światowej, a w szczególności z Powstania Warszawskiego.
Młodzież miała niecodzienną okazję przejść głównymi ulicami Warszawy na Stare Miasto, podziwiając XVIII wieczną architekturę Nowego Światu, Krakowskiego Przedmieścia. Po dotarciu do Zamku Królewskiego i wykonaniu pamiątkowych zdjęć pod Kolumną Zygmunta, mogliśmy zjeść zasłużony posiłek. Zmęczeni, ale z dobrymi humorami wróciliśmy do swoich domów.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec