Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
Eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3

Eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3

12 marca 2023

Zapraszamy klasy 1-3 do wzięcia udziału w szkolnych eliminacjach do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 31 marca 2023 na lekcji drugiej, czyli o 8.50. Osoby zainteresowane powinny przygotować 2 wiersze. Wszelkie pytania prosimy kierować do organizatorów: Barbary Jonek i Anny Plonki. 

Warsztaty - Debata

Warsztaty - Debata

10 marca 2023

03.03. w naszej szkole zorganizowano spotkania dla klas 5 z psychoterapeutą p. M.Rębisz. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Tematyka obejmowała profilaktykę uzależnień. Uczniowie nabywali umiejętności alternatywnych wartości dotyczących zdrowego stylu życia.

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA W SP 2

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA W SP 2

8 marca 2023

W dniu 17 marca zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w obchodach  dnia Świętego Patryka w naszej szkole.

Ubierzcie się na zielono!

Zapraszamy do szkolnej zielonej kawiarenki przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

Będziecie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia w zielonej fotobudce lub pomalowania twarzy na zielono.

Uczniów klas 1-3 zapraszamy do plastycznego kącika.

Poczytajcie o świętym Patryku, a zdobyta wiedza zostanie nagrodzona złotymi dukatami.

Tropem Wilczym

Tropem Wilczym

8 marca 2023

Mimo surowych warunków pogodowych, 3 marca koło południa dwudziestu zawodników naszej szkoły zameldowało się przed bramą Jednostki Wojskowej Komandosów na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, który odbył się na dystansie 1963 metrów. Długość biegu nie jest przypadkowa bowiem Józef Franczak, pseudonim „Lalek” – ostatni partyzant Rzeczypospolitej zginął od kul ZOMO 21 października 1963 r., 18 lat po zakończeniu II wojny światowej. Był ostatnim „Żołnierzem Wyklętym”,których święto obchodzone jest w Polsce 1 marca. Rywalizacja sportowa podczas biegu masowego, na starcie którego stanęło 101 zawodników, bez podziału na grupy wiekowe miała charakter drugorzędny. Nadrzędnym celem było upamiętnienie żołnierzy wyklętych, a cały bieg miał wymiar patriotyczny. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i słynne już krówki lublinieckich komandosów.
 
KONSULTACJE DLA RODZICÓW

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

7 marca 2023

W dniu 14 marca 2023r. (wtorek) w godzinach 17.00 – 18.00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów wszystkich klas wg poniższego   harmonogramu.

 

KLASA

WYCHOWAWCA

SALA

IA

MAŁGORZATA CZAJA

34

IB

EWELINA SOSNOWSKA

31

IIA

IZABELA  FAMUŁA-LENCZKIEWICZ

33

IIB

ANNA PLONKA

14

IIIA

KATARZYNA MAŁEK

15

IIIB

BARBARA JONEK

32

IVA

KARINA PŁOTKOWSKA

27

IVB

ADRIANA WRĘCZYCKA

11

VA

IRENEUSZ SUKIENIK

10

VB

MARLENA DUDEK-PISKORZ

12

VIA

ALEKSANDER BRZEZINA

17

VIB

ALEKSANDRA HEPNER-ZAJĄC

9

VIIA

EWA WOCHNIK

18

VIIIA

ADAM ŚLĘZAK

13

VIIIB

GRAŻYNA GERHARDS

16

 

Pozostali nauczyciele są do dyspozycji rodziców w pokoju nauczycielskim w godzinach 17.00-18.00

Euroweek 2023

Euroweek 2023

7 marca 2023

Zapraszamy chętnych uczniów klas IV – VII do udziału w projekcie edukacyjnym Euroweek, który odbędzie się w dniach 10.10.2023 – 14.10.2023 w Kotlinie Kłodzkiej. Co to takiego? Projekt Euroweek, to coś więcej niż tylko obóz językowy. Młodzież, pod czujnym okiem szkoleniowców z całego świata, wprawia się w języku angielskim, wykonuje projekty grupowe, a przede wszystkim świetnie się bawi. Każdy uczestnik szkolenia ma możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz bliższego poznania krajów wolontariuszy goszczonych przez Fundację EuroWeek.
Zakładany koszt: 720 zł
Termin zgłoszeń z wpłatą zaliczki 100 zł: 24.03.2023
Szczegółowe informacje i zapisy: p. Barbara Jonek

Projekt polsko – niemieckiej wymiany młodzieży 2023

Projekt polsko – niemieckiej wymiany młodzieży 2023

7 marca 2023

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VII i VI do udziału w projekcie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży, który odbędzie się w dniach 11.09.2023 – 15.09.2023 w Gdańsku. Będziemy gościć uczniów z naszej szkoły partnerskiej w Treuenbritzen (Gesamtschule Treuenbrietzen) i wspólnie z nimi realizować projekt „Wolność kocham i rozumiem”, który zostanie dofinansowany przez międzyrządową instytucję PNWM –Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Językami projektu są niemiecki i angielski. Jeśli chciałabyś/ chciałbyś poznać rówieśników z Niemiec, lubisz pracować w grupie, chętnie rozmawiasz w języku obcym i jesteś otwarta / otwarty na nowe wyzwania, to nie może Cię zabraknąć w naszym projekcie.
Zakładany koszt uczestnictwa : 500 zł.
Liczba miejsc ograniczona!
Termin zgłoszenia: 17.03.2023
Szczegółowe informacje i zapisy: pani Barbara Jonek i pani Karina Płotkowska.

 
Dzień Wyjątkowych Fryzur

Dzień Wyjątkowych Fryzur

5 marca 2023

8 marca z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski organizuje Dzień Wyjątkowych Fryzur. Zachęcamy wszystkie dziewczyny z naszej szkoły do niecodziennych i zabawnych eksperymentów na głowie. Zróbcie kitki, załóżcie kapelusze lub włóżcie kwiaty we włosy i poczujcie się wyjątkowo.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego tego dnia przewidują również słodkie upominki dla każdej dziewczynki!
 
 
PROGRAM PROFILAKTYKI ZINTEGROWANEJ ARCHIPELAG SKARBÓW

PROGRAM PROFILAKTYKI ZINTEGROWANEJ ARCHIPELAG SKARBÓW

2 marca 2023

Program Archipelag Skarbów® to dwa dni warsztatów, w których rozmawiamy z młodzieżą o sprawach ważnych dla nastolatka. Dorastanie, szczęście, przyjaźń i miłość. Program wspiera młodzież w poznawaniu i akceptacji siebie, wzmacnia kompetencje w zakresie asertywności oraz zachęca do pozytywnego spojrzenia na istotne obszary z punktu widzenia psychologii rozwojowej.

Program będzie realizowany w dniach 09-10 marzec w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublińcu w godzinach 9.00-12.30 dla uczniów klas 7/8 przez trenerów fundacji YAQ projekt – Pracownia Rozwoju Społecznego.

09.03.2023r. o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów biorących udział w programie. Spotkanie dotyczy tego, jak w pozytywny sposób towarzyszyć nastolatkom w ich drodze dorastania.

Serdecznie zapraszamy.

Fundacja YAQ projekt – Pracownia Rozwoju Społecznego jest licencjonowanym partnerem Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, który jest właścicielem praw autorskich rekomendowanego programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów®. 

               

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec