Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

7 lutego 2023

1.02.2023r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Już dziś czekamy na kolejny bal ! Dziękujemy dj-owi , panu Korzeniewskiemu, który grał dla dzieci nieodpłatnie.

Więcej zdjęć...

'Białe szaleństwo' w Kościelisku

"Białe szaleństwo" w Kościelisku

7 lutego 2023

Jako uczestnicy "Białego szaleństwa" w Kościelisku, chcieliśmy Wam przedstawić, co robiliśmy podczas naszego pobytu...

W poniedziałek przyjechaliśmy do pensjonatu Harnaś 2. Po smacznym  posiłku udaliśmy się na stok. Jechaliśmy z wielką obawą, bo śniegu było "jak na lekarstwo", ale okazało się, że stok był dobrze zaśnieżony, a jazda była całkiem przyjemna.

We wtorek rano z niedowierzaniem patrzyliśmy za okna. Spadło bardzo dużo śniegu,  a drzewa bajecznie ośnieżone zrzucały nadmiar białego puchu z gałęzi. Piękny widok!  Po śniadaniu pojechaliśmy na stok, gdzie po rozgrzewce  szusowaliśmy aż 3 godziny. To nas wykończyło! Po obiedzie nie było odpoczynku, udaliśmy się pod Wielką Krokiew i na Krupówki. Wieczorem po kolacji pojechaliśmy na "Termy Chochołowskie". Było "Białenaprawdę super. W drodze powrotnej około 22:30 już nawet nie mieliśmy chęci psocić w autobusie. ????
W środę po śniadaniu pojechaliśmy na Gubałówkę, a do Kościeliska schodziliśmy Szlakiem Papieskim. Mieliśmy chwilę na polanie, by zanurzyć się w śniegu po pas! Była też wojna na śnieżki i robienie orłów w śniegu. Najładniejszy zrobiła Pani Ewelina, ale potem była cała w śniegu.????

Po obiedzie pojechaliśmy na kolejne szusowanie. Nasi koledzy i koleżanki, którzy się uczyli dopiero jazdy na nartach sami już potrafili powoli szusować.
W czwartek od samego rana szusowaliśmy na stoku,  a po obiedzie poszliśmy na spacer ścieżką pod Reglami. Mieliśmy dużo szczęścia, bo akurat odbywały się treningowe skoki narciarskie naszych skoczków do 
rywalizacji na Wielkiej Krokwi w Zakopanem . Wspaniałe przeżycie! Po powrocie, jeszcze na zakończenie, mieliśmy ognisko, a o 20:00 zorganizowaliśmy imprezę taneczną.

W piątek rano pojechaliśmy w kierunku Lublińca . Wstąpiliśmy do kręgielni oraz do Mc Donalda. Do Lublińca wracaliśmy bardzo długo, ale zawierzyliśmy bezpiecznej jeździe pana Piotra - naszego kierowcy, Firmy "Ciuk".

Nasze Białe szaleństwo było super.
Mamy nadzieję, że za rok pojedziesz z nami!

Uczestnicy białego szaleństwa w Kościelisku
Tosia i Bartek

 

#Białeszaleństwo

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - 07.02.2023 r.

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - 07.02.2023 r.

7 lutego 2023

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - 07.02.2023 r.

Wyniki konkursu bożonarodzeniowego z angielskiego

Wyniki konkursu bożonarodzeniowego z angielskiego

5 lutego 2023

W naszej szkole w dniu 13.01.2023 r. odbył się konkurs sprawdzający wiedzę z języka angielskiego. Uczniowie musieli zapoznać się z materiałami prezentującymi słownictwo lub poczytać o zwyczajach bożonarodzeniowych. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą.

Oto wyniki konkursu z podziałem na kategorie wiekowe:

KLASY 1-2

  1. Antoni Malitowski klasa 2b– 15 pkt.
  2. Juliette Klubkowski klasa 2a – 14,5 pkt.

Jan Mszyca klasa 1b– 14,5 pkt.

Weronika Malitowska klasa 1b – 14,5 pkt.

Sarah Gołombowski klasa 1a– 14,5 pkt.

  1. Marcel Pociask klasa 2b– 14 pkt.

Zbigniew Czerniakowski klasa 2a – 14 pkt.

Natali Lizurej klasa 2a – 14 pkt.

 

KLASY 3-4

  1. Anna Kuś klasa 4b – 32 pkt.
  2. Magdalena Monkos klasa 4a – 31 pkt.

Antonina Czerniakowska klasa 4b - 31 pkt.

  1. Karolina Pałubska klasa 4b – 29,5 pkt.

 

KLASY 5-6

  1. Bartosz Lampa klasa 5a – 42,5 pkt.
  2. Emilia Sekulska klasa 5a – 41,5 pkt.
  3. Malwina Rurańska klasa 6a – 37 pkt.

KLASY 7-8

Wyróżnienie: Hanna Wilk klasa 8a – 25 pkt

Dziękujemy za liczny udział.

Walentynki

Walentynki

2 lutego 2023

Z okazji zbliżających się Walentynek zapraszamy do wzięcia udziału w "Poczcie Walentynkowej". Przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka, czeka na Wasze kartki i upominki na korytarzu.


Zachęcamy do zabawy!

 

 

Przedstawienie jasełkowe

Przedstawienie jasełkowe

30 stycznia 2023

Zespół teatralny TRAPEZ serdecznie zaprasza na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się dnia 31.01.2023 r. , o godz. 17.00, na holu głównym Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu.

❤❤❤SP2 również gra!❤❤❤

❤❤❤SP2 również gra!❤❤❤

29 stycznia 2023

Do tegorocznego 31.Finału WOŚP także włączyli się nasi wolontariusze. Pomimo mroźnego dnia, dzielnie i z uśmiechem na twarzy, kwestowali na terenie naszego miasta. Pięciu wolontariuszy z SP 2 prowadziło zbiórkę na terenie całego Lublińca. Każdy z nas dorzucił swoją cegiełkę. To już 31. Finał WOŚP i mamy nadzieję, że mimo mrozu, będzie równie owocny, jak w ubiegłych latach.

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ rozstrzygnięty!

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ rozstrzygnięty!

16 stycznia 2023

Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:


Klasy 1-3
1 miejsce - Lena Izbicka kl.2a
2 miejsce - Wiktoria Korzeniewska kl.2a
3 miejsce - Antonina Dłubała kl. 3a

Wyróżnienia:
  Juliette Klubkowski kl.2a
  Maja Grzyb kl. 1a
  Amelia Dytko kl. 1b
  Igor Wróbel kl.3b

Klasy 4-8
1 miejsce - Kacper Jachymczak kl.6b
2. miejsce - Wojciech szydeł kl. 7a
3 miejsce - Alina Yuskevych kl.7a


Wyróżnienia:
Krzysztof Nyk kl. 5a
Hanna Lukosek kl. 4b
Magdalena Biela kl. 4a


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy iżyczymy dalszych sukcesów !!!
Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach szkolnych.
Organizatorzy konkursu
Grażyna Gerhards i Joanna Szejok

 

Więcej zdjęć  

'Najpiękniejsza maska karnawałowa'

"Najpiękniejsza maska karnawałowa"

16 stycznia 2023

Drodzy Uczniowie! Jedną z tradycji karnawałowych jest bal karnawałowy, który nie może obejść się bez maski. Z tego powodu gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zmaganiach plastycznych w konkursie na "Najpiękniejszą maskę karnawałową". Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności poprzez poszukiwania różnorodnych technik plastycznych oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.
Adresatami konkursu są uczniowie klas 1-3 oraz klas 4-8. Prace
konkursowe należy dostarczyć do 1 lutego do p. Szwed lub p. Krystek.

XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET

XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET

16 stycznia 2023

Konkurs składa się z dwóch etapów:

I etap internetowy, on-line odbędzie się 1 marca 2023 roku w godzinach od 10:00 do 15:00 i potrwa 45 minut, ma on charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestników Konkursu za pomocą komputera na platformie e-learningowej. Test składa się z kilkudziesięciu pytań.


II etap szkolny odbędzie się 14 marca 2023 roku o godzinie 10:00 w Technicznych Zakładach Naukowych im gen Władysława Sikorskiego w Częstochowie ul. Jasnogórska 84/90 42-217 Częstochowa i polegał będzie na rozwiązaniu zadań teoretyczno-praktycznych w siedzibie organizatora Konkursu.

Zgłoszenie uczestników Konkursu - grup składających się z dwóch uczniów - następuje poprzez wypełnienie przez opiekuna (S. Mikołajczyk s.5, A. Machnik s.15) uczniów formularza na stronie  https://tzn.edu.pl/konkurs/ w terminie od 30 stycznia do 28 lutego 2023 roku.

Przydatne

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec