Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej

Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej

20 czerwca 2024

W dniu 18.06.2024 klasa 5b została  zaproszona przez lubliniecki oddział WOPR do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koszęcinie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej  i zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Organizatorzy ciekawie przekazali wiedzę dotyczącą pracy ratownika i pokazali sposoby posługiwania się sprzętem ratowniczym. Największą atrakcją dla dzieci był rejs woprowską motorówka, podczas którego można było poczuć sporą dawkę słońca i adrenaliny. Czas spędzony nad wodą na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

19 czerwca 2024

Dnia 17 czerwca grupa uczniów klasy 7a i 8a wzięła udział w wycieczce do Sejmu. Wycieczka została zorganizowana dla szkół podstawowych i średnich przez Biuro Poselskie p.Przemysława Witka Posła Sejmu X kadencji.
Po przyjeździe do stolicy, uczniowie odpoczęli w Parku Ujazdowskim, następnie zwiedzili różne części Sejmu, w tym Salę Obrad. Pan poseł Przemysław Witek spotkał się z uczestnikami wycieczki i opowiedział o specyfice swojej pracy. Po zwiedzaniu uczestnicy udali się na  smaczny obiad w restauracji sejmowej. Wszyscy wrócili do Lublińca pełni wrażeń i emocji.

WAŻNE!

WAŻNE!

19 czerwca 2024

W dniu zakończenia roku szkolnego autobus powrotny do Kokotka będzie o godz. 11.00

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kubusiowi Przyjaciele Natury

18 czerwca 2024

Klasy 1b i 2a wzięły udział XVI edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, która realizowana była w roku szkolnym 2023/2024. Poprzez zaproponowane działania, dzieci uczyły się postaw proekologicznych i właściwych nawyków , poznawały świat przyrody i jego bioróżnorodność oraz zapoznały się z ekologicznymi źródłami energii.
Program stworzył też świetną okazję, aby nauczyć dzieci oszczędzania i pokazać, że niektóre z domowych odpadów nadają się do ponownego użycia, dlatego warto dać im drugie życie. Dzieci wykonały maskotki ze starych skarpet, wykonały wazony z niepotrzebnych słoików. Uczyły się także dbać o wyhodowane przez siebie rośliny.

Dzień Pszczoły

Dzień Pszczoły

18 czerwca 2024

Niedawno w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Z tej okazji klasy 1-3 miały okazję zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi tych fascynujących owadów . Dla dzieci zostały przygotowane zadania logiczne i kolorowanki oraz gazetka tematyczna. Była też okazja, aby obejrzeć film edukacyjny i przygotować pracę plastyczną. Wszystkie działania miały na celu uświadomienie dzieciom konieczności ochrony pszczół i pokazanie ich roli w przyrodzie.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

13 czerwca 2024

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

odbędzie się w dniu 21 czerwca 2024r.

Zwrot podręczników do biblioteki

Zwrot podręczników do biblioteki

13 czerwca 2024

Uwaga!
Zwrot podręczników do biblioteki:
13.06.24 – kl. VIII i kl. VII
14.06.24 – kl. VI
17.06.24 – kl. V
18.06.24 – kl. IV i kl. I-III (wychowawcy)

Ważne!!! Do 17.06.2024r. zwracamy do biblioteki lektury.

Zielona Szkoła

Zielona Szkoła

13 czerwca 2024

W dniach 20.05-24.05.2024r. uczniowie klas VA i VB wyjechali na zieloną szkołę do Władysławowa. Oprócz zajęć profilaktycznych uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw na plaży. W czasie pobytu nad morzem uczniowie poznawali naturalne środowisko i dziedzictwo kulturowe wybrzeża. Uczestniczyli w wycieczce do Jastrzębiej Góry i Sławutowa, zwiedzili Latarnię Morską Rozewie, odbyli rejs statkiem na Hel z Sopotu oraz odwiedzili Fokarium. Był również czas na chwilę zabawy i zdrowej rywalizacji na terenie ośrodka czyli  paintball laserowy,  e-sport,  ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz dyskotekę. W drodze powrotnej uczniowie klas piątych zwiedzili zamek w Malborku.

Więcej zdjęć...

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły

13 czerwca 2024

Dnia 13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublińcu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona – Jana Pawła II. 

Uczniowie klasy siódmej przedstawili krótki program artystyczny, składający się z recytacji wierszy i pieśni poświęconych papieżowi. Wszyscy uczestnicy mieli okazję do refleksji nad naukami papieża i znaczeniem jego postaci w dzisiejszym świecie. Uroczystość była nie tylko hołdem dla Patrona szkoły, ale także ważnym momentem w życiu szkolnej społeczności, jednoczącym wszystkich w duchu wartości, które głosił Jan Paweł II.

Więcej zdjęć...

Dzień Dziecka klasy 5

Dzień Dziecka klasy 5

13 czerwca 2024

Z okazji Dnia Dziecka klasy 5 wybrały się na rajd rowerowy do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku.   Uczniowie świetnie spędzili czas przy wspólnej zabawie i ognisku z kiełbaskami. To był  bardzo miły i słoneczny dzień.

Więcej...

Sukcesy uczennic SP2

Sukcesy uczennic SP2

13 czerwca 2024

W ostatnim czasie dwie uczennice klasy 3a odniosły duże sukcesy. Lena Izbicka zajęła pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Herbach. Pięknym wykonaniem piosenki „Solo” pokonała pozostałe rywalki w swojej kategorii wiekowej.

Magdalena Jureczko zajęła drugie miejsce w konkursie plastycznym "W trosce o kanalizację - toaleta to nie śmietnik".

Gratulujemy sukcesów!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec