Wybierz kategorię:
Konkurs plastyczny IV-VIII

22 lutego 2024

Tematem konkursu jest jedna, dowolnie wybrana Stacja Drogi Krzyżowej.

Prace winny zawierać elementy obejmujące nasze miasto.

W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie klas IV-VIII.

Technika dowolna, format A3.

Termin: do 15.03, sala 13.

Więcej informacji: S. Mikołajczyk i M. Lipińska

Znaki wiary

20 lutego 2024

Krzyżyk, medalik lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do Kościoła i świadectwo bycia chrześcijaninem.

Jeśli posiadasz w domu nieużywane, w dobrym stanie krzyżyki, medaliki lub różańce, możesz je przekazać Misjonarzom Werbistom, którzy w Twoim imieniu podarują je osobom wierzącym w krajach misyjnych.

TERMIN: do 15 marca, sala 13, S. Mikołajczyk

POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „PIĘKNO OTACZAJĄCEJ NAS PRZYRODY W OBIEKTYWIE”

20 lutego 2024

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV – VIII.
    2. Każdy uczestnik dostarcza maksymalnie dwa zdjęcia, jednak nagroda zostanie przydzielona tylko za jedno – najlepsze.
    3. Fotografie muszą przedstawiać piękno otaczającej nas przyrody.
    4. Na zdjęciu nie mogą znajdować się ludzie.
    5. W konkursie mogą brać udział tylko te prace, które nie były nigdzie publikowane ani zgłoszone do innych konkursów, a pomysł zdjęcia nie został zapożyczony z innych prac.
    6. Uczestnik, przystępując do konkursu, oświadcza, że jest autorem zdjęć. ( załącznik nr 1) ( plagiat, prezentowanie cudzej własności jest karalne).
    7. Każdą fotografię należy wykonać w formacie 15 x 23 ( lub zbliżonym ) i zamieścić  z tyłu zdjęcia: tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora, klasa, szkołę oraz opis zjawiska.  (załącznik nr 2)
    8. Przy obróbce zdjęć dopuszcza się stosowanie korekty tonacji, kontrastu, konwersje do czerni – bieli, kadrowanie oraz drobny retusz.
    9. Prace konkursowe należy dostarczyć do pani Iwony Wicińskiej do 25 marca 2024 r .

UWAGA: Proszę zapoznać się z regulaminem.

Szkolny Turniej Piłki Koszykowej

19 lutego 2024

23 lutego 2024r. w naszej szkole zostanie zorganizowany Szkolny Turniej Piłki Koszykowej. Zapraszamy chętnych uczniów klas IV-VIII do uczestnictwa w rozgrywkach.
Zapisy do 22 lutego 2024r. przyjmuje p. Adam Ślęzak

Licytacja obrazu naszej uczennicy - WOŚP

14 lutego 2024

Obraz powstał na zajęciach z malarstwa emocjonalnego w MDK, autorem obrazu jest uczennica V kl. Z. Pełka. Obraz był licytowany na WOŚP -ie. Gratulujemy pięknej pracy i życzymy dalszych sukcesów.

6 lutego 2024

Dnia 26 stycznia br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.
Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Uczniowie wystapili w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrani za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania. Uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, kółeczka,zabawy, tańce w parach i nie tylko. Już dziś czekamy na kolejny bal ! Dziękujemy dj-owi,  panu Korzeniewskiemu za wspaniałą atmosferę podczas naszego balu.

SP 2 również gra

6 lutego 2024

Kolejny raz nasi wolontariusze udowodnili, że chcą pomagać.  To już 32. Finał WOŚP. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem kwestowali na terenie naszego miasta. Każdego darczyńcę obdarowali tradycyjnym czerwonym serduszkiem -naklejką- corocznym atrybutem WOŚP.
Mamy nadzieję,że finał akcji będzie równie owocny jak w poprzednich latach.

Szkolna poczta walentynkowa

23 stycznia 2024

Z okazji zbliżających się Walentynek zapraszamy do wzięcia udziału w poczcie walentynkowej. Przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czeka na Wasze kartki i upominki na szkolnym korytarzu.

Pomagamy ptakom przetrwać zimę

23 stycznia 2024

Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji pt. „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”. W ramach działań uczniowie przygotowali kule z ziarnami oraz zobowiązali się do systematycznego dbania i uzupełniania ptasich karmników. Troska o ptaki w czasie zimy daje uczniom szansę bezpośredniej obserwacji przyrody, uczy szacunku, odpowiedzialności oraz wzmacnia poczucia więzi z otaczającym światem. Akcja dokarmiania ptaków jest również częścią szerszych działań ekologicznych prowadzonych w naszej szkole.

ROBOexpo

21 stycznia 2024

19 stycznia uczniowie naszej Szkoły udali się na wycieczkę do Wrocławia na wystawę robotów. Uczestniczyli w wystawie 40 nowoczesnych robotów z całego świata, korzystając między innymi z 5 stref wirtualnej rzeczywistości. Na warsztatach nauczyli się tworzyć za pomocą długopisu 3D. Wycieczka uczniom przyniosła wiele radości i satysfakcji

Więcej zdjęć...

„Białe Szaleństwo” z SP2

21 stycznia 2024

W dniach 08-12 stycznia br. odbył się wyjazd 40-sto osobowej grupy uczniów do Kościeliska na „Białe Szaleństwo”.  Uczniowie pod okiem instruktorów uczyli się na stoku jeździć na nartach  . Byli też tacy, którzy doskonalili swoje umiejętności jazdy.  Plan pobytu był bardzo napięty, ale dzieci wykorzystywały każdą wolną chwilę na zabawę i szusowanie. Ostatni dzień pobytu uczniowie spędzili  na Krupówkach, gdzie zaopatrzyli się  w lokalne pamiątki i przysmaki. Na zakończenie odbył się wyjazd na kręgielnię. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domów.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej wyprawie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z każdego dnia naszego wyjazdu w poniższych linkach.

Dzień 1 i 2 Dzień 3 Dzień 4 Dzień 5