Wybierz kategorię:

23 października 2022

Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że dostępny jest przez całą dobę telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, jest on czynny przez 7 dni w tygodniu i bezpłatny.

Klasy 1a i 1b z wizytą na Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu

23 października 2022

13 października klasy 1a i 1b udały się z wizytą na Komendę Powiatową Policji w Lublińcu. Dzieci zwiedziły niektóre z pomieszczeń komendy- stanowisko pracy dyżurnego jednostki oraz pomieszczenie techniki kryminalistycznej, gdzie miały okazję zobaczyć m. in. proces pobierania i zabezpieczania linii papilarnych. W czasie spotkania był czas na rozmowę z Panią Policjant, która opowiedziała o trudnej i odpowiedzialnej służbie policjanta, omówiła wybrane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz odpowiadała na pytania uczniów . Bardzo dziękujemy pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu za serdeczne przyjęcie naszych uczniów.

„Bal Świętych”

23 października 2022

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza dzieci i młodzież na „Bal Świętych”. Zabawa odbędzie się w poniedziałek, 31 października od 16:00 do 18:00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu. Warto na zabawę przebrać się w postać wybranego przez siebie Świętego, ponieważ przewidziany jest konkurs na najładniejsze przebranie. Podczas balu przewidzianych jest wiele wspólnych zabaw oraz słodki poczęstunek.

Zapisy i wejściówki dostępne są do niedzieli 30.10 w zakrystii (po Mszach św.) oraz w kancelarii parafialnej (w godzinach jej urzędowania).

Wejściówki na zabawę są bezpłatne.

Warsztaty dla klas IV – Tolerancja i szacunek to mój wizerunek

20 października 2022

Świat, który nas otacza, zwłaszcza w obrazie medialnym, wydaje się coraz bardziej skonfliktowany i wrogi. Tymczasem uczniowie potrzebują modeli i wzorców innych zachowań. Takich, w których różnice przyczyniają się do twórczego rozwoju i dzielenia się, a nie do konfliktów. Fundamentem do tego są postawy szacunku i tolerancji. W trakcie zajęć uczniowie poznali czym jest szacunek i co jest potrzebne, aby stosować go w codziennym życiu, a także jak szanować siebie i innych. Warsztaty skupiły się na niwelowaniu zachowań agresywnych poprzez rozwijanie zachowań asertywnych oraz naukę akceptowania błędów. Uczestnicy uczyli się także prowadzić dialog w sytuacjach kiedy posiadają odmienny punkt widzenia od  swojego rozmówcy.

Spotkanie dla klas 1-3 z przedstawicielem KPP w Lublińcu

19 października 2022

W dniu 06.10.2022r. zorganizowaliśmy spotkanie dla klas 1-3 z przedstawicielem KPP w Lublińcu p. I.Ochman. Temat bardzo aktualny dotyczący relacji wśród dzieci oraz bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie przypomnieli sobie zasady, którymi należy się kierować w szkole wobec siebie i innych. Pani Ochman wskazała również konsekwencje niewłaściwych, niebezpiecznych zabaw, zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z kontaktu z nieznajomymi.

Wyniki konkursu 'Portret Królowej Elżbiety II'

Wyniki konkursu "Portret Królowej Elżbiety II"

19 października 2022

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego na Portret Królowej Elżbiety II.
Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem w wyniku czego napłynęło mnóstwo prac.
Z przyjemnością informujemy, że jury postanowiło wyróżnić prace konkursowe w dwóch kategoriach:

Klasy I-III
I miejsce – Wiktoria Korzeniewska kl.2A
II miejsce – Marcel Pociask kl.2B
III miejsce – Aleksandra Sowińska kl.3B

Klasy IV-VIII
I miejsce Oliwia Broncel kl.4A
II miejsce Hanna Wilk kl. 8A
III miejsce Marcel Ziaja kl. 5A

Dziękujemy za tak liczny odzew i gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

„Białe szaleństwo” w Kościelisku

17 października 2022

Jeżeli chcesz się nauczyć jeździć na nartach lub chcesz doskonalić swoje umiejętności narciarskie, zapraszamy na wyjazd do Kościeliska w terminie 9-13 stycznia 2023r.

Ślubowanie klas pierwszych

14 października 2022

Dzień 11 października 2022r. przyniósł wiele wzruszeń i pięknych chwil. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. W tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli im rodzice, którzy przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek. Występy dzieci oraz zdany egzamin przed starszymi uczniami utwierdziły panią Dyrektor w przekonaniu, że dzieci są przygotowane do uroczystego Pasowania na Ucznia.

Dzień Jabłka w SP2

10 października 2022

28 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jabłka. Na uczniów młodszych klas czekały logiczne łamigłówki , labirynty i kolorowanki . Dla wszystkich została przygotowana foto-budka oraz poczęstunek w postaci pysznego , pachnącego jabłuszka z lublinieckich sadów. Dzień przypominał o roli witamin i zdrowym odżywianiu, dostarczył wiele radości oraz kreatywnej zabawy. Z pewnością był też okazją do integrowania się uczniów naszej szkoły.

Przydatne