Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
Wycieczka do Ustronia klasy 2B I 3A

Wycieczka do Ustronia klasy 2B I 3A

3 czerwca 2024

Dnia 22 maja klasy 2B i 3A wzięły udział w ekscytującej wycieczce do Ustronia. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Park Niespodzianek, gdzie podziwiali różnorodne zwierzęta oraz uczestniczyli w interesujących pokazach sokolniczych. W trakcie drugiego pokazu uczniowie poznali różne gatunki sów zamieszkujących tereny Polski i Europy. Kolejnym punktem programu była wizyta w Parku Linowym na Równicy, gdzie dzieciaki mogły sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe i przeżyć niezapomniane przygody na trasach linowych. To była wycieczka pełna wrażeń, zabawy i integracji, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Więcej zdjęć...

'Jestem Przyjacielem Ziemi'

"Jestem Przyjacielem Ziemi"

3 czerwca 2024

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Anastazja Wandzich i Wojciech Borosz zdobyli tytuł wicemistrza wiedzy przyrodniczej  w I Miejskim Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym pod hasłem "Jestem Przyjacielem Ziemi"  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4. Sukces ten świadczy o ich dużym zaangażowaniu i solidnej wiedzy z zakresu przyrody i ekologii.
Serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć...

Wyniki szkolnego konkursu 'Matematyka w obiektywie'

Wyniki szkolnego konkursu "Matematyka w obiektywie"

3 czerwca 2024

I m. A. Czerniakowska kl. 5

II m. J. Kaziak kl. 2

III m. M. Kaziak kl. 6

Turniej Halowej Piłki Nożnej w naszej szkole

Turniej Halowej Piłki Nożnej w naszej szkole

2 czerwca 2024

10 maja br. w naszej szkole odbył się turniej halowej piłki nożnej dla dzieci z klas 2-3. W rozgrywkach nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, ponieważ najważniejszy był sam udział w sportowej rywalizacji i reprezentowanie klasy na poziomie szkolnym. Zmaganiom naszych uczniów towarzyszył ogłuszający doping, o który zadbali ich koledzy na trybunach. Rozgrywki przebiegły w atmosferze fair play, natomiast mecze okraszone zostały wieloma płynnymi akcjami i cudownymi bramkami.
Uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnych zawodów! Bardzo dziękujemy opiekunom Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie nagród dla uczniów.

Diety NFZ

Diety NFZ

27 maja 2024

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół,
Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Narodowego Funduszu Zdrowia udostępniło nowe narzędzia, tj. „Dzienniczek żywieniowy” oraz „Pomiary postępów”. Narzędzia umożliwiają monitorowanie efektów zmian nawyków żywieniowych, mogą pomóc w poprawie codziennych nawyków żywieniowych i osiągnięciu lepszego samopoczucia.
W związku z powyższym, zachęcam Państwa do zapoznania się z ww. narzędziami oraz zwracam się z prośbą o przekazanie powyższych informacji także uczniom szkoły, którą Pani/Pan kieruje.
O korzyściach i możliwościach wykorzystania narzędzi „Dzienniczek żywieniowy” oraz „Pomiary postępów”, a także o 5 powodach, by prowadzić dzienniczek żywieniowy można przeczytać pod linkiem https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/dzienniczekzywieniowy-na-portalu-diety-nfz,8596.html 
 
Życzę całej społeczności szkolnej powodzenia w dbałości o swoje zdrowie.
Z wyrazami szacunku
Śląski Kurator Oświaty
Aleksandra Dyla
Podaruj książce drugie życie!

Podaruj książce drugie życie!

22 maja 2024

Samorząd Uczniowski przy współpracy z biblioteką szkolną zachęca wszystkich sympatyków czytelnictwa do włączenia się w akcję „Podaruj książce drugie życie”.

Masz w domu ciekawe, zalegające i niezniszczone książki, którym chcesz dać drugie życie? Koniecznie ofiaruj je naszej bibliotece.

Biblioteka szkolna w dniach od 22 maja do 10 czerwca br. przyjmuje książki:
- wydane po 2000 roku
- w dobrym stanie
- dla dzieci i młodzieży

„Wrażliwość na słowa”

„Wrażliwość na słowa”

19 maja 2024

W dniach od 8 i 9 maja w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się powiatowe eliminacje  XXXV Regionalnych Spotkań Recytatorskich „Wrażliwość na słowa”.  Spośród 81 uczestników jury wyłoniło reprezentantów, którzy pojadą na kolejny etap do Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.  W kategorii klas IV – VI     I miejsce zdobyła nasza uczennica Magdalena Grus z klasy VI, a wyróżnienie otrzymał Krzysztof Jerominek z klasy V.  W kategorii klas VII-VIII    I miejsce zdobyła Natalia Suszko z klasy VII.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom  oraz życzymy powodzenia w kolejnym rejonowym etapie.

Zbiórka artykułów higienicznych dla mieszkańców Afryki

Zbiórka artykułów higienicznych dla mieszkańców Afryki

13 maja 2024

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio zachęcamy do udziału w zbiórce. Akcja polega na zakupie szczoteczki i pasty do zębów, które trafią do ośrodków misyjnych w Afryce.

Zbiórka trwa do 31.05.2024.
Środki do higieny jamy ustnej prosimy przynosić do sali nr 32.

'Noc Muzeum' w Krakowie

"Noc Muzeum" w Krakowie

9 maja 2024

Zapraszam  17.05.24 na ,,Noc Muzeów" w Krakowa.

Wyjazd o godz.11.00, powrót około 2.00 18.05.24.

Przewidywany koszt 100 zł.

Ograniczona ilość miejsc.

Zgody u p. Majewskiej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec