Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

9 kwietnia 2024

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w uroczyste obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W szkole były realizowane różne przedsięwzięcia, których celem było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum. Grupa naszych uczniów wzięła również udział w happeningu pod hasłem "Każdy inny - wszyscy ważni " w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, którego celem było propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz kształtowanie właściwych postaw prospołecznych.

Więcej zdjęć...

 

 

JĘZYKOWA WIELKANOC

JĘZYKOWA WIELKANOC

9 kwietnia 2024

Przed świętami zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do poznania tradycji krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Uczniowie wzięli udział w dwuetapowym konkursie. Pierwszy etap polegał na przygotowaniu słowniczka wielkanocnego w kształcie pisanki. Później wszystkich uczestników zaprosiliśmy na wielkie szukanie czekoladowych jajek, króliczków i zajączków. Z kolei dla młodszych dzieci przygotowaliśmy kącik plastyczny, w którym mogli wykazać się inwencja twórczą malując rozmaite jaja czy zające.

 

Oto wyniki konkursu:

Język niemiecki

  1. Maja Wilk
  2. Bruno Dudek
  3. Tymon Dudek

Język angielski

  1. Filip Buba
  2. Emilia Mazur
  3. Jan Dylak-Skawiński
Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III

8 kwietnia 2024

17 kwietnia 2024 r. na lekcji czwartej (10.40-11.25)odbędzie się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie dwóch wierszy. Finaliści będą reprezentowali szkołę na kolejnym etapie konkursu. Organizatorzy: Barbara Jonek i Anna Plonka. Zapraszamy !

Wirtualna wycieczka do lasu

Wirtualna wycieczka do lasu

27 marca 2024

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą przyjemność gościć pana Marka Kaziaka - leśnika, pedagoga, członka Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego - Sekcji Drzew Pomnikowych. Pan Kaziak podzielił się swoją wiedzą na temat znaczenia lasu i fascynującego świata zwierząt leśnych oraz istotności pomników przyrody. 
Spotkanie było okazją do głębszego zrozumienia roli lasów w naszym życiu, do odkrycia bogactwa natury oraz zrozumienia i ochrony naszego środowiska naturalnego.
Serdecznie dziękujemy!

Więcej zdjęć...

Spotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z podróżnikiem

27 marca 2024

22 marca 2024 r. w naszej szkole gościł podróżnik i pasjonat odkrywania nowych miejsc – Pan Bolesław Grabowski.
Pan Grabowski opowiadał dla klas 1-4 o swojej podróży do Afryki, łącząc przy tym historie z książki pana  Łukasza Wierzbickiego pt: „Afryka Kazika”, a klasy starsze zabrał w podróż do Kraju Kwitnących Wiśni - Japonii.
Spotkanie z podróżnikiem to była nie tylko podróż w nieznane zakątki Afryki i Japonii, ale również podróż w głąb ludzkiego serca i duszy. Dzięki niemu Afryka i Japonia stały się dla uczniów nie tylko miejscem na mapie, ale przede wszystkim niezwykłą krainą pełną historii, ludzkich losów i niesamowitych przygód.

Więcej zdjęć...

Teatr lalek w klasie 2B

Teatr lalek w klasie 2B

27 marca 2024

Teatr lalek w klasie 2B był fantastycznym pomysłem na edukacyjną i kreatywną zabawę! Uczniowie klasy 2B stworzyli własne lalki, napisali scenariusze, wykonali plakaty zapraszające na spektakle i wystawili przedstawienia. Był to świetny sposób na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych  i współpracy w grupie.

Wyjazd do Chorzowa na mecz kadry U-21 Polska vs. Bułgaria

Wyjazd do Chorzowa na mecz kadry U-21 Polska vs. Bułgaria

27 marca 2024

26 marca grupa uczniów z naszej szkoły dopingowała piłkarską reprezentację Polski U-21 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Była to dla nas świetna okazja, by zobaczyć jak wygląda organizacja meczu z bliska, część osób była na takim widowisku po raz pierwszy. Na trybunach głośno i kulturalnie dopingowaliśmy biało-czerwonych. Pomimo niekorzystnego wyniku meczu, wróciliśmy do domów w dobrych humorach.

Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie z dietetykiem

24 marca 2024

W marcu  w naszej szkole odbyły się spotkania  z dietetykiem p. S.Malitowską. Dla klas młodszych  i starszych Pani dietetyk przygotowała prelekcję, w czasie której mogliśmy dowiedzieć się co jest jeść by być zdrowym, jak przygotowywać sobie wartościowe jedzenie oraz co zawierają najczęściej spożywane przez nas posiłki. Pani dietetyk omówiła również znaczenie wody, która powinna gościć w codziennej diecie. W szkole uczniowie mają stały dostęp do wody filtrowanej. Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne dla klas starszych, w czasie których z pomocą p. Sandry uczniowie mogli przygotować przepyszny koktajl na koncentrację i placuszki z owocami jako drugie śniadanie. Wykonane przekąski były bardzo wartościowe i odżywcze. Uczniowie chętnie skorzystają z przepisów by samodzielnie w domu przygotować sobie takie posiłki.

Dogoterapia

Dogoterapia

24 marca 2024

Dogoterapia jest metodą terapeutyczną polegającą na bezpośrednim, dotykowym kontakcie pacjenta z czworonogiem. Zajęcia z psem:

  • stymulują układ dokrewny, powodując wydzielanie endogennych substancji łagodzących dolegliwości bólowe oraz korzystnie wpływających na samopoczucie,
  • hamują syntezę hormonów stresu - kortyzolu i noradrenaliny,
  • pobudzają układ odpornościowy do lepszego działania.

W szkole chętnie korzystamy ze wsparcia wyszkolonego przyjaciela Makuro pod opieką swojej kochanej Pani Natalii.

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

24 marca 2024

21 marca świętowaliśmy w naszej szkole kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Poezji. Święto Poezji było doskonałą okazją do uhonorowania poetów, promowania czytania i tworzenia poezji.
Społeczność szkolna chętnie włączyła się w obchody tego dnia, rozmawiając o liryce, czytając wiersze znanych poetów, jak również słuchając ich muzycznych interpretacji. Celem tego święta było także zachęcenie uczniów do artystycznego recyklingu starych książek. Młodsi uczniowie malowali wiosenne obrazy na kartkach starych książek, natomiast starsi tworzyli własne wiersze „z odzysku”. Obchody tego dnia przekonały wszystkich, że poezja łączy pokolenia i jest dostępna dla każdego. Poezja skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia oraz oderwania się od szarej codzienności.

Więcej zdjęć...

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec