Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
Wycieczka klas pierwszych na audiowizualną wystawę „Kleks. Magia kina.”

Wycieczka klas pierwszych na audiowizualną wystawę „Kleks. Magia kina.”

9 maja 2024

W dniu 06.05.24 uczniowie klas pierwszych zwiedzili audiowizualną wystawę „Kleks. Magia kina” w Katowicach. W magicznym świecie filmu spotkali Profesora Kleksa, Ptaka Mateusza i mechatronicznych Wilkusów. 
Poznawali sekrety efektów specjalnych, wzięli udział w warsztatach z tworzenia conceptartów i poczuli się jak prawdziwi uczniowie Akademii Pana Kleksa.

Wizyta w Państwowej Szkole Muzycznej

Wizyta w Państwowej Szkole Muzycznej

9 maja 2024

W dniu 08.05.24 uczniowie klasy 1b gościli w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Lublińcu. Po serdecznym przywitaniu przez Dyrektor szkoły, panią Sonią Wachowską i obejrzeniu filmu promocyjnego, zwiedzili sale nauki gry na instrumentach. Było to niezwykłe zwiedzanie, ponieważ w każdej z sal lekcyjnych czekała na dzieci niespodzianka.
Nauczyciele szkoły prezentowali możliwości kolejnych instrumentów, a tym samym istniejące sekcje w szkole. Uczniowie mogli również spróbować gry na wielu instrumentach, m.in.: na gitarze, akordeonie, waltorni, skrzypcach, wiolonczeli , a także perkusji. Dziękujemy za ciepłe  przyjęcie i żywą lekcję muzyki.

Euroweek 2024 - zapisy

Euroweek 2024 - zapisy

8 maja 2024

Zapraszamy chętnych uczniów klas IV – VII do udziału w projekcie edukacyjnym Euroweek, który odbędzie się w dniach 04.10.2024 – 08.10.2024 w Kotlinie Kłodzkiej. Co to takiego? Projekt Euroweek, to coś więcej niż tylko obóz językowy. Młodzież, pod czujnym okiem szkoleniowców z całego świata, wprawia się w języku angielskim, wykonuje projekty grupowe, a przede wszystkim świetnie się bawi. Każdy uczestnik szkolenia ma możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz bliższego poznania krajów wolontariuszy, którzy prowadzą warsztaty EuroWeek.

Zakładany koszt: 760 zł
Termin zgłoszeń z wpłatą zaliczki 250 zł: 31.05.24
Szczegółowe informacje i zapisy: p. Barbara Jonek i p. Karina Płotkowska
 
Wywiadówki dla rodziców

Wywiadówki dla rodziców

7 maja 2024

W dniu 14 maja 2024r. (wtorek) o godzinie 17.00 odbędą się wywiadówki dla rodziców uczniów wszystkich klas – informacje o przewidywanych ocenach końcoworocznych wg poniższego harmonogramu

  

KLASA

WYCHOWAWCA

SALA

IA

KATARZYNA MAŁEK

31

IB

BARBARA JONEK

32

IIA

MAŁGORZATA CZAJA

34

IIB

EWELINA SOSNOWSKA

15

IIIA

IZABELA FAMUŁA-LENCZKIEWICZ

33

IIIB

ANNA PLONKA

15

IVA

ANDRZEJ MACHNIK

12

IVB

ANNA ŚWITEK

13

VA

KARINA PŁOTKOWSKA

27

VB

ADRIANA WRĘCZYCKA

11

VIA

BEATA BOROWIK

10

VIB

MARLENA DUDEK-PISKORZ

16

VIIA

ALEKSANDER BRZEZINA

17

VIIB

ALEKSANDRA HEPNER-ZAJĄC

9

VIIIA

EWA WOCHNIK

18

 

  Pozostali nauczyciele są do dyspozycji rodziców w pokoju nauczycielskim        w godzinach 17.00-18.00

 

Matematyczny Konkurs Fotograficzny

Matematyczny Konkurs Fotograficzny

30 kwietnia 2024

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie matematycznym "Matematyka w obiektywie". Konkurs polega na wykonaniu osobistym, przez uczestnika konkursu zdjęcia formatu A4 (jednego), nawiązującego do "matematycznego spojrzenia na otaczający nas świat". 

Zdjęcie należy opisać na oddzielnej kartce. Opis ma zawierać nazwisko i imię, klasę wykonawcy zdjęcia oraz tytuł zdjęcia.

Zdjęcia należy dostarczyć do p. M. Rak w terminie 26.05.2024r.

Dodatkowych informacji udziela p. M. Rak.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. 

Konkurs Wiedzy o Sejmie

Konkurs Wiedzy o Sejmie

28 kwietnia 2024

19.04.24 r. młodzież szkół podstawowych w Lublińcu miała okazję spotkać się z p. Przemysławem Witkiem ,Posłem na Sejm X kadencji.
Po prezentacji na temat Sejmu, wyjaśniającej jakie są tradycje polskiego parlamentaryzmu oraz przedstawieniu  kompleksu sejmowych budynków przez zespół biura Pana Posła, omówiono jak pracuje obecny Sejm,jakie są komisję sejmowe, w których pracuje Pan Witek, jaka panuje atmosfera.
Na drugiej części spotkania odbył się  Konkurs Wiedzy o Sejmie.
Nasi uczniowie godnie reprentowali szkołę i zajęli :
II miejsce - Wojciech Firlus z klasy 7a
III miejsce - Zuzanna Kempa z klasy 8a.
Pozostali uczniowie także sobie dobrze poradzili z zadaniami.
Po wręczeniu nagród ,zrobiono pamiątkowe zdjęcia, spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

25 kwietnia 2024

W dniu 22 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 2b wzięli udział w miejskich obchodach Dnia Ziemi.
Ich zaangażowanie w działania na rzecz środowiska zostało owocnie uwieńczone, a wydarzenie okazało się bardzo edukacyjne.
Rano, wraz z innymi uczestnikami, mali ekolodzy przystąpili do sprzątania terenu w okolicy "Lubiteki". Wyposażeni w rękawice i worki na śmieci, energicznie zabrali się za zbieranie odpadków, dbając o czystość otoczenia.
Kolejnym etapem było sadzenie drzewa, symboliczny gest mający przypomnieć o konieczności dbania o nasze środowisko naturalne. Było to nie tylko aktywne działanie na rzecz poprawy środowiska, ale również nauka odpowiedzialności za naturę i otaczający nas świat.
Następnie odbył się specjalny spektakl pt. "Dusza Lasu", który przybliżył uczniom tajniki ekologii oraz ukazał piękno natury. Przedstawienie pełne było zabawy, nauki i refleksji nad współistnieniem człowieka z otaczającym nas środowiskiem.
W trakcie wydarzenia uczestnicy zostali poczęstowani przekąskami, a także otrzymali małe upominki jako podziękowanie za ich zaangażowanie. Uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszą nagrodą dla organizatorów, pokazując, że edukacja ekologiczna może być nie tylko pouczająca, ale i pełna radości oraz satysfakcji.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!
Szkolny Konkurs Recytatorski

Szkolny Konkurs Recytatorski

25 kwietnia 2024

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się dnia 29.04.2024 roku na lekcjach 4 i 5.
Należy przygotować wiersz i fragment prozy.
Zgłoszenia proszę kierować do Aleksandry Hepner—Zając i Adriany Wręczyckiej.

Erasmus Plus

Erasmus Plus

20 kwietnia 2024

W dniach 04.04.-11.04.2024r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami realizowała projekt mobilności edukacyjnej w ramach programu Erasmus Plus. Miejscem mobilności było miasto Limassol na Cyprze, a szkołą partnerską Agios Athanasios Junior High School. Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego, informatyki, plastyki, matematyki, chemii i muzyki. Dzięki temu mieli możliwość poznania sposobów nauki w kraju partnerskim i nabycia umiejętności współpracy w grupie międzynarodowej. Ważnym aspektem mobilności był również wymiar interkulturowy umożliwiający poznanie przyrody, historii, zabytków i architektury tego niewielkiego, ale niezwykle urokliwego kraju.

Mnemotechnika

Mnemotechnika

9 kwietnia 2024

Wiele osób zastanawia się, co to jest mnemotechnika. Mówiąc najprościej, mnemotechniki to sposoby służące lepszemu zapamiętywaniu, przechowywaniu i odtwarzaniu informacji, które skracają proces nauki. Wykorzystują one trzy podstawowe zasady – skojarzenie, kontekst oraz wyobraźnię. Słowo „mnemotechnika” powstało z połączenia dwóch greckich słów – mneme (pamięć) i technikos (wykonany zgodnie ze sztuką).

W naszej szkole dnia 05.04 odbyły się zajęcia z tego zakresu, które poprowadziła p. J.Sroczyńska z Publicznej Poradni Pedagogicznej  w Lublińcu. Dziękujemy z pomoc i wsparcie.

„Debata”

„Debata”

9 kwietnia 2024

Dnia 05.04 odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas 6 programu rekomendowanego „Debata”. Prowadząca p. M.Rębisz, która współpracuje z naszą szkołą profesjonalnie poprowadziła zajęcia dla uczniów.

 

Kilka słów o warsztacie:

Realizacja programu, ma charakter „krótkiej interwencji profilaktycznej w grupie” i trwa w jednej klasie 3 godziny lekcyjne. Standardowo dąży się do objęcia spotkaniami wszystkich klas danego poziomu, od klasy V, gdyż większość uczniów w tym wieku jest przed inicjacją alkoholową. Nauczyciele (zwłaszcza wychowawcy klas) są obecni na zajęciach. W Debacie wykorzystuje się metody interaktywne odwołujące się do dialogu motywującego. Autorem programu Debata jest Krzysztof Wojcieszek.

Cele szczegółowe:

  • Wzrost wiedzy o szkodliwości substancji psychoaktywnych.
  • Promocja zdrowego trybu życia.
  • Kształtowanie przekonań normatywnych.
  • Zmniejszenie ryzyka inicjacji alkoholowej.
  • Wzmocnienie asertywności.

 

Strategie na których oparty jest program:

  • Korekta przekonań normatywnych.
  • Kształtowanie systemu wartości.
  • Wiedza o realnych konsekwencjach.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec