Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
ZIEMIA KŁODZKA - WYCIECZKA KLAS 8A I 8B

ZIEMIA KŁODZKA - WYCIECZKA KLAS 8A I 8B

18 czerwca 2022

Ziemia kłodzka była celem wyjazdu klasy 8a i 8b. W dniach od 8-10 czerwca wspólnie z wychowawcami i opiekunami uczniowie zwiedzili Bystrzycę Kłodzką, Kudowę - Zdrój, Duszniki - Zdrój, Polanicę - Zdrój , weszli na najwyższy szczyt Gór Stołowych w Polsce - Szczeliniec, powędrowali do wodospadu Wilczki, jak również odwiedzili sanktuarium w Wambierzycach. Naszym ósmoklasistom towarzyszyły przepiękne krajobrazy, jak również dopisywały humory i świetna zabawa.

Zakończenie projektu e-Twinning

Zakończenie projektu e-Twinning

18 czerwca 2022

Po sześciu miesiącach intensywnej a zarazem pasjonującej pracy zakończył się projekt e-Twinnig  pt. Pen (real) friends. Uczniowie kl. 8A, 8B i 7A wspólnie z kolegami z Włoch ze szkoły partnerskiej Istituto Comprensivo Statale ‘ Goffredo Parise’ Arzignano wymieniali swoje doświadczenie dotyczące zainteresowań, pasji i problemów nastolatków wykorzystując przy tym szeroki wachlarz narzędzi cyfrowych. Projekt realizowany był w języku angielskim a jego koordynatorem była pani Karina Płotkowska. Wszystkie wykonane zadania projektowe zamieszczane były sukcesywnie na stronie projektu Twinspace.etwinning.net.

„Poznaj prawdę, a prawda Cię uwolni”

„Poznaj prawdę, a prawda Cię uwolni”

14 czerwca 2022

W maju w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne „Poznaj prawdę, a prawda Cię uwolni”. Prowadzący  p. M.Tyburczy jest  autorem  spotkania poświęconego  profilaktyce uzależnień od narkotyków, alkoholu, a także przemocy. Prezentowane treści opierały się na doświadczeniach i historii własnej prowadzącego. W trakcie trwania p.Marcin podzielił się z uczniami świadectwem swojego życia. Prowadzący mówił o skutkach zażywania substancji psychoaktywnych, cyberprzemocy i przemocy psychicznej. Historie były oparte głównie na jego własnych doświadczeniach i przeżyciach. Opowiadaniom o doświadczeniach życiowych i problemach towarzyszyły wykonywane przez niego utwory w gatunku hip-hopowym.

Uwaga!!! Zwrot podręczników!

Uwaga!!! Zwrot podręczników!

13 czerwca 2022

Zwrot podręczników do biblioteki:

14.06 - kl. VI i kl. VII

15.06 - kl. V

20.06 - kl. VIII

21.06 - Kl. IV i kl. I-III (wychowawcy)

Berlin. Projekt Polsko – Niemieckiej Wymiany Młodzieży realizowany przez uczniowie naszej szkoły

Berlin. Projekt Polsko – Niemieckiej Wymiany Młodzieży realizowany przez uczniowie naszej szkoły

12 czerwca 2022

W dniach od 30.05.2022 do 03.06.2022 uczniowie naszej szkoły realizowali wspólnie z uczniami ze szkoły partnerskiej w Treuenbrietzen projekt „Wir sind bunt. Wir bauen unsere Zukunft friedlich”. 

Idealnym miejscem do działania w tym temacie okazał się być Berlin, miasto, które od zawsze słynęło z otwartości i wolności, ale i to, w którym pragnienie wolności miało siłę, która zburzyła mury. Berlin nie zapomina również o czarnych kartach historii, kiedy to nienawiść w stosunku do wszelkiej inności przerodziła się w ludobójstwo. 

Młodzież krok po kroku odkrywała miasto i jego historię poprzez zwiedzanie: East Side Galery – pozostałości Muru Berlińskiego z wymownymi graffiti; Nowej Synagogi – zniszczonej przez nazistów podczas Nocy Kryształowej; czy Chackpoint Charly – punktu kontrolnego między wschodnim a zachodnim Berlinem. 

Refleksja towarzysząca zwiedzaniu miała pomóc młodzieży rozwinąć pomysł na Świat, który będzie wolny od wojny i nienawiści. Uczniowie dyskutowali nad tym, co rozumieją pod pojęciami „tolerancja” i „solidarność”. Rozmawiali o tym z mieszkańcami Berlina, by poznać i ich opinię na ten temat . 

W końcu nadszedł czas na realizację głównego zadania – wykonanie zdjęcia, które w sposób symboliczny przedstawi ideę projektu – „Tyle w nas koloru. Budujemy naszą przyszłość pokojowo.” Z wyzwaniem poradzili sobie znakomicie, a efekty przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. 

Podczas projektu uczniowie pracowali w grupach polsko – niemieckich, dzięki czemu mogli się lepiej poznać i rozwijać swoje kompetencje językowe. Również czas wolny spędzali wspólnie, a to co ich szczególnie połączyło to wspólny śpiew i taniec.  Dlatego w kolejnym projekcie nie braknie muzyki, która, jak się okazało, przełamuje wszystkie lody. Ale to już w przyszłym roku… 

Projekt dofinansowała organizacja międzyrządowa: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 

Koordynatorki projektu: Barbara Jonek i Karina Płotkowska

Bitwa szkół o klucz do bram miasta

Bitwa szkół o klucz do bram miasta

6 czerwca 2022

3 czerwca 2022. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 udali się na stadion miejski, aby wspólnie z uczniami innych szkół świętować Jubileusz 750- lecia Miasta Lublińca. Główną atrakcją dla młodych była Bitwa szkół o klucz do bram miasta, którego organizatorem był Urząd Miejski. Uczniowie oraz nauczyciele dzielnie i z zaangażowaniem reprezentowali swoje placówki edukacyjne w wiedzy i znajomości miasta Lublińca, a także w różnych konkurencjach sportowych. Głośne okrzyki kibicujących kolegów i koleżanek zagrzewały drużyny do rywalizacji. Słoneczna pogoda, dobra zabawa oraz uśmiech na twarzach uczniów rozpromieniły stadion miejski. W tym dniu również mieliśmy okazję spotkać Pana Remigiusza Rączkę znanego i lubianego mistrza śląskiej kuchni, który przygotowywał swoje specjały, a także posłuchać występu zespołu folklorystycznego z Łowicza. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Ten dzień na długo zagości w naszej pamięci.

Wyniki konkursu 'Matematyka w obiektywie'

Wyniki konkursu "Matematyka w obiektywie"

6 czerwca 2022

Wyniki konkursu "Matematyka w obiektywie"

 

1 miejsce - Bartosz Lampa "Geometryczny plac zabaw"

2 miejsce - Emilia Mazur  "Wymiar marzeń"

3 miejsce - Konrad Klabis "Kryształ górski"

 

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

Bitwa Szkół o Klucz do Bram Miasta Lublińca-nasze prace

Bitwa Szkół o Klucz do Bram Miasta Lublińca-nasze prace

4 czerwca 2022

Zapraszamy do obejrzenia propozycji występów z okazji 750-lecia Miasta Lublińca w kategoriach:

Teatr uliczny, piosenka, pantomima, taniec uliczny, projekt koszulki.

 

Wystawa prac konkursowych

Wystawa prac konkursowych

2 czerwca 2022

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy prac nagrodzonych w konkursach organizowanych z okazji 750-lecia Lublińca. Wystawa jest dostępna w budynku Lubiteki do dnia 20 czerwca 2022r.

Ogłaszamy konkurs na ciekawy słowniczek wakacyjny w formie prezentacji multimedialnej

Ogłaszamy konkurs na ciekawy słowniczek wakacyjny w formie prezentacji multimedialnej

1 czerwca 2022

Zastanówcie się, co warto spakować do wakacyjnej walizki, jakie użyteczne słówka i zwroty przydadzą się w podróży, jakimi środkami transportu podróżujemy lub gdzie się zatrzymujemy w czasie wakacji.


Prace w języku angielskim przyjmuje 
pani Izabela Famuła – Lenczkiewicz.
Proszę wysłać jena adres:
i.famula-lenczkiewicz@sp2.lubliniec.pl


Prace w języku niemieckim przyjmuje 
pani Małgorzata Czaja.
Proszę wysłać je na adres:
 m.czaja@sp2.lubliniec.pl


Termin nadsyłania prac: 15 czerwca 2022r. 
 

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

31 maja 2022

W dniu 7 czerwca (wtorek), o godz. 16.30, w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublińcu odbędzie się konferencja upowszechniająca pt. „Nowatorska forma doskonalenia zawodowego nauczyciela – projekty międzynarodowe” w ramach realizacji projektu Erasmus+ „WIZJA NOWOCZESNEJ SZKOŁY–KSZTAŁTOWANIE U UCZNIÓW KOMPETENCJI KLUCZOWYCH”.
Uczestnicy projektu podzielą się przykładami dobrych praktyk, przedstawią korzyści i rezultaty swojej pracy wynikające z uczestnictwa w mobilnościach oraz nowatorskie formy doskonalenia zawodowego nauczyciela w projektach międzynarodowych.
Podczas spotkania wręczone zostaną certyfikaty i dokumenty Europass Mobilność, poświadczające udział w szkoleniu zagranicznym.
Zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników oświaty i inne osoby zainteresowane projektami europejskimi. Po konferencji będzie możliwość rozmowy z koordynatorami i uczestnikami projektu.

Egzaminy 2022

Egzaminy 2022

29 maja 2022

Uczniowie klas 8 napisali pierwsze bardzo ważne dla nich egzaminy. Sprawdzana była wiedza z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Nasi ósmoklasiści długo i solidnie powtarzali materiał z tych przedmiotów. Liczymy, że wyniki będą satysfakcjonujące.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec