Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
Zielona Szkoła

Zielona Szkoła

13 czerwca 2024

W dniach 20.05-24.05.2024r. uczniowie klas VA i VB wyjechali na zieloną szkołę do Władysławowa. Oprócz zajęć profilaktycznych uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw na plaży. W czasie pobytu nad morzem uczniowie poznawali naturalne środowisko i dziedzictwo kulturowe wybrzeża. Uczestniczyli w wycieczce do Jastrzębiej Góry i Sławutowa, zwiedzili Latarnię Morską Rozewie, odbyli rejs statkiem na Hel z Sopotu oraz odwiedzili Fokarium. Był również czas na chwilę zabawy i zdrowej rywalizacji na terenie ośrodka czyli  paintball laserowy,  e-sport,  ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz dyskotekę. W drodze powrotnej uczniowie klas piątych zwiedzili zamek w Malborku.

Więcej zdjęć...

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły

13 czerwca 2024

Dnia 13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublińcu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona – Jana Pawła II. 

Uczniowie klasy siódmej przedstawili krótki program artystyczny, składający się z recytacji wierszy i pieśni poświęconych papieżowi. Wszyscy uczestnicy mieli okazję do refleksji nad naukami papieża i znaczeniem jego postaci w dzisiejszym świecie. Uroczystość była nie tylko hołdem dla Patrona szkoły, ale także ważnym momentem w życiu szkolnej społeczności, jednoczącym wszystkich w duchu wartości, które głosił Jan Paweł II.

Więcej zdjęć...

Dzień Dziecka klasy 5

Dzień Dziecka klasy 5

13 czerwca 2024

Z okazji Dnia Dziecka klasy 5 wybrały się na rajd rowerowy do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku.   Uczniowie świetnie spędzili czas przy wspólnej zabawie i ognisku z kiełbaskami. To był  bardzo miły i słoneczny dzień.

Więcej...

Sukcesy uczennic SP2

Sukcesy uczennic SP2

13 czerwca 2024

W ostatnim czasie dwie uczennice klasy 3a odniosły duże sukcesy. Lena Izbicka zajęła pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Herbach. Pięknym wykonaniem piosenki „Solo” pokonała pozostałe rywalki w swojej kategorii wiekowej.

Magdalena Jureczko zajęła drugie miejsce w konkursie plastycznym "W trosce o kanalizację - toaleta to nie śmietnik".

Gratulujemy sukcesów!

Zajęcia Sensoplastyki

Zajęcia Sensoplastyki

13 czerwca 2024

Zajęcia Sensoplastyki odbywały się po lekcjach, opierając się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Nowatorstwo w doborze środków plastycznych miało na celu: prowokowanie nowych doznań, wszechstronny rozwój dzieci, terapeutyczne oddziaływanie na zmysły, w szczególności na zmysł dotyku, pobudzanie dzieci do działania.
Zajęcia pozwalały odkrywać, rozwijać i wspomagać umiejętność kreatywnego poznawania rzeczywistości. Manipulowanie w masach o różnorodnych konsystencjach, barwach i zapachach oraz smakach wpłynęło na stymulowanie wszystkich zmysłów uczestników. Podczas spotkań pracowaliśmy na otwartej przestrzeni – folii, plandece, ziemi, zapewniając tym samym swobodę poruszania się i swobodę w wyborze pozycji do pracy. Odstawiliśmy w kąt fartuchy i odzież ochronną – brudziliśmy się. Nie trzymaliśmy się bezwzględnie przepisów na farby i masy plastyczne. Daliśmy sobie czas na zabawę, doświadczanie i odkrywanie.

Więcej zdjęć...

'Kup Pan szczoteczkę'

"Kup Pan szczoteczkę"

13 czerwca 2024

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humnitarnej Redemptoris Missio relizowaliśmy w miesiącu maju akcję "Kup Pan szczoteczkę". Zbiórka polegała na zakupie szczoteczek, past do zębów oraz mydeł. Dla nas szczoteczka i mydło to coś normalnego, dla dzieci w Afryce to wielka sprawa. Zebrane artykuły higieniczne zostały przekazane Fundacji.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się do akcji.
 
 
Wycieczka klas Ia i Ib na Jurę Krakowsko – Częstochowską

Wycieczka klas Ia i Ib na Jurę Krakowsko – Częstochowską

13 czerwca 2024

W dniu 10.06.24 r. uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę krajoznawczą na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Celem wycieczki było poznanie tego urokliwego regionu i zapoznanie się z jego historią. 
Zachwycające ostańce wapienne,  okazałe jurajskie warownie górujące nad okolicą, zielone pagórki  - wszystko to tworzyło niepowtarzalny klimat i wspaniałą atrakcję dla małych odkrywców.  Pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem, ale humory dopisywały zarówno podczas wędrówki Grzędą Bobolicko-Mirowską, skąd rozpościera się widok na rozległe zielone tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej, jak i podczas zwiedzania Zamku w Bobolicach. W Ogrodzieńcu mogliśmy natomiast przyjrzeć się z bliska na czym polega wspinaczka skałkowa, jak i zakupić pamiątki w postaci rozmaitej, od mieczy i toporów począwszy, a na pluszowych dinozaurach kończąc.

Miejska Mini Olimpiada Sportowa

Miejska Mini Olimpiada Sportowa

10 czerwca 2024

Uczniowie naszej szkoły, z klas 2-3 wygrali Miejską Mini Olimpiadę Sportową, która w dniu 06.06.2024r. odbyła się Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu. Igrzyska rozpoczęły się od uroczystego przemarszu wokół boiska sportowego. Uczniowie i uczennice pokazali swój bardzo wysoki poziom sprawności ruchowej podczas współzawodnictwa. Wszystkie drużyny świetnie się bawiły. Podczas wielu konkurencji towarzyszył im gorący doping przybyłych kolegów i koleżanek z różnych szkół na miejsce zawodów.
Dziękujemy naszym kibicom, że byliście z nami! Wszystkie konkurencje przebiegły w atmosferze fair-play pod czujnym okiem Komisji Sędziowskiej. Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i poczęstunek, a świętowanie sukcesu przeniosło się do pobliskiej lodziarni. Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 za zaproszenie i wzorowo przeprowadzone zawody. To był bardzo udany dzień dla naszych szkolnych sportowców!

Więcej zdjęć...

Dzień Dziecka w klasach 1-3

Dzień Dziecka w klasach 1-3

3 czerwca 2024

Dnia 29 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublińcu odbył się niezwykle radosny i pełen atrakcji Dzień Dziecka dla uczniów klas 1-3. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji najmłodszych uczniów szkoły.

Impreza rozpoczęła się od zawodów sportowych, które przyciągnęły wielu małych sportowców. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach.  Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zabawach, a doping pozostałych uczniów i nauczycieli dodawał im energii do dalszej rywalizacji. 

Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na relaks i posiłek. Na szkolnym patio zorganizowano piknik i grill, gdzie na dzieci czekały pyszne kiełbaski oraz słodkie przekąski, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Rodzice i nauczyciele zadbali, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a wspólne biesiadowanie było okazją do rozmów i integracji.

Dodatkową atrakcją były stoiska z malowaniem twarzy i paznokci oraz zmywalnymi tatuażami. Dzieci chętnie korzystały z tych możliwości, a na szkolnym placu szybko pojawiły się kolorowe twarze z wizerunkami zwierząt, superbohaterów i różnych fantastycznych postaci. Malowanie paznokci i tatuaże sprawiły, że każde dziecko mogło poczuć się wyjątkowo i wyrazić swoją kreatywność.

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublińcu był pełen radości, śmiechu i wspaniałej zabawy. Udało się stworzyć niezapomniane wspomnienia dla najmłodszych uczniów. To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Więcej zdjęć...

Mali OMNIBUSI

Mali OMNIBUSI

3 czerwca 2024

Dnia 27 maja 2024 roku nasi uczniowie z klas 1- 3 wzięli udział w konkursie OMNIBUS, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3.

Z radością informujemy, że nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i determinacją, zdobywając zaszczytne 3 miejsce. 

Serdecznie gratulujemy naszym młodym OMNIBUSOM i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych konkursach!

Więcej zdjęć...

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec