
W klasach piątych odbyła się wyjątkowa, aktywna lekcja historii poświęcona bogom starożytnej Grecji. Uczniowie zamienili się tego dnia w prawdziwe greckie bóstwa, z dumą prezentując się przed klasą. Każdy z uczniów przedstawił swoją postać, opowiadając, w jaką boginię lub boga się wcielił, jakie ma moce, czym się opiekuje i jakie atrybuty go wyróżniają.
W sali pojawili się m.in. Zeus z potężnym piorunem, mądra Atena z tarczą i hełmem, piękna Afrodyta, a także Posejdon z trójzębem i wiele innych postaci z mitologii.
Stroje uczniów zachwycały – były piękne, pomysłowe i doskonale oddawały charakter przedstawianych greckich bóstw. Cała lekcja przebiegła w radosnej atmosferze i stała się świetnym przykładem na to, że nauka może być jednocześnie fascynująca i pełna zabawy.
Dzięki takiej formie zajęć uczniowie aktywnie poznali wierzenia starożytnych Greków oraz zrozumieli znaczenie bogów w ich codziennym życiu. Była to lekcja, którą na pewno długo będą wspominać.
To może cię również zainteresować:
29 stycznia 2026
29 stycznia 2026
26 stycznia 2026
26 stycznia 2026
Kontakt