Bliżej natury a właściwie wśród niej

Wtorek 4 kwietnia 2017 00:00Czas czytania: 1 min.

Skoro wiosna za oknem przyszedł czas na akcję ekologiczną! W okolicach Lublińca znajduje się Park Krajobrazowy „Lasy Nad Górną Liswartą; chętnie odwiedzany przez turystów pieszych, czy rowerowych. Niestety niektórzy z nich pozostawiają po sobie niechlubny œlad swojego pobytu. Nasi wolontariusze zaproponowali swoją pomoc w sprzątaniu œcieżek edukacyjnych w Parku Krajobrazowym Lasów nad Górną Liswartą, by odwiedzajšcy mogli podziwiać piękno przyrody, a nie  omijać pozostawione butelki, czy fruwające reklamówki. W Oœrodku Edukacyjnym ZPKWŒ W Kalinie, zajmującym się propagowaniem szeroko pojętej ekologii, a w szczególnoœci upowszechnianiem wiedzy na temat parku krajobrazowego, pomysł wolontariuszy został przyjęty z dużym entuzjazmem. Żeby było bardziej eko uczniowie wybrali się do Kaliny na rowerach, co dla niektórych okazało się być nie lada wyzwaniem. Pracownicy Oœrodka towarzyszyli nam na œcieżce przyrodniczej Kalina- Olszyna, która okazał się być celem akcji. Pracy było sporo, ale za to efekt dał niemałą satysfakcję. Była to nie jedyna nagroda za włożony trud;. Nasi opiekunowie z Ośrodka zabrali nas w urokliwe miejsce żerowania bobrów, a także przygotowali dla nas ognisko. Już dawno kiełbaski nie smakowały tak dobrze, jak wtedy.  Polecamy się na przyszłość!

Utworzony: Środa 4 sierpnia 2021 14:02:42 przez: Sebastian Mikołajczyk