Czwartek 25 kwietnia 2024 10:51Czas czytania: 1 min.
W dniu 22 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 2b wzięli udział w miejskich obchodach Dnia Ziemi.
Ich zaangażowanie w działania na rzecz środowiska zostało owocnie uwieńczone, a wydarzenie okazało się bardzo edukacyjne.
Rano, wraz z innymi uczestnikami, mali ekolodzy przystąpili do sprzątania terenu w okolicy "Lubiteki". Wyposażeni w rękawice i worki na śmieci, energicznie zabrali się za zbieranie odpadków, dbając o czystość otoczenia.
Kolejnym etapem było sadzenie drzewa, symboliczny gest mający przypomnieć o konieczności dbania o nasze środowisko naturalne. Było to nie tylko aktywne działanie na rzecz poprawy środowiska, ale również nauka odpowiedzialności za naturę i otaczający nas świat.
Następnie odbył się specjalny spektakl pt. "Dusza Lasu", który przybliżył uczniom tajniki ekologii oraz ukazał piękno natury. Przedstawienie pełne było zabawy, nauki i refleksji nad współistnieniem człowieka z otaczającym nas środowiskiem.
W trakcie wydarzenia uczestnicy zostali poczęstowani przekąskami, a także otrzymali małe upominki jako podziękowanie za ich zaangażowanie. Uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszą nagrodą dla organizatorów, pokazując, że edukacja ekologiczna może być nie tylko pouczająca, ale i pełna radości oraz satysfakcji.