Dzień ziemi

Piątek 22 czerwca 2012 00:00Czas czytania: 1 min.

22 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Ziemi. W tym wyjątkowym dniu możemy zastanowić się nad losem Ziemi i jej przyszłością. Na pomysł obchodzenia Dnia Ziemi wpadł John McConnell. Stało się to podczas konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Prekursorem obchodów był Josepha Alioto, burmistrz San Francisco, który zadecydował, że takie obchody odbędą się właśnie w jego mieście. Stało się to w roku 1970. Tegoroczne obchody Dnia Ziemi odbywają się pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich". Dzieje się tak dlatego, że są związane wiązane z obchodami Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi. Rok 2012 został ogłoszony przez wszystkie organizacje ekologiczne –ROKIEM DOBREJ ENERGII. To hasło zagościło również w naszej szkole. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, z których na korytarzu szkolnym została wykonana wystawa. Uczniowie klasy Ic, podczas szkolnej akademii zaprezentowali program artystyczny, w którym pokazali, jak można żyć ekologicznie i w zgodzie z przyrodą. Przypomnieli także o wielu działaniach ekologicznych prowadzonych na terenie szkoły i gminy Lubliniec.

Bożena Włodarczyk