Edukacja ekologiczna

Środa 27 kwietnia 2011 00:00Czas czytania: 2 min.

27 kwietnia 2011 r. po raz kolejny grupa wybranych uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w seminarium ekologicznym z zakresu ochrony środowiska. Honorowym gościem spotkania była Maria Morga – prezes Zarządu Okręgu LOP w Katowicach, która przypomniała główne założenia LOP-u. „Edukacja ekologiczna w ramach SK LOP opiera się głównie na realizacji celów i zadań LOP zawartych w Statucie tej organizacji, która działając w Polsce od 1928r. jest najstarszą masową organizacją pozarządową pożytku publicznego, zajmującą się ochroną przyrody. Dlatego też to od nas - przyrodników i działaczy społecznych, miłośników przyrody i wychowawców, od naszego zaangażowania, stosowania różnorodnych form oddziaływania na umysły i serca dzieci oraz młodzieży zależy kształt i poziom edukacji proekologicznej.  Doceniając rolę i znaczenie, jakie na postawy i świadomość społeczną wywierają oddziaływania i inicjatywy podejmowane przez środowiska oświatowe, Zarząd Okręgu LOP w Katowicach wyraża przekonanie, iż osiągnięcie celów statutowych LOP nie jest możliwe bez włączenia się do naszej działalności dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów. Dlatego właśnie do Państwa kierujemy nasz apel o współpracę i wsparcie naszej działalności. Niech szkolne koła LOP będą kuźnią nowych działaczy - społeczników na rzecz ochrony przyrody i środowiska, w którym żyjemy”.  Prezes Morga omówiła również działania ekologiczne i akcje, które prowadzone są w województwie śląskim. Drugą część imprezy uatrakcyjnił koncert zespołu WILKI. Dyrekcja, opiekunowie wyjazdu i uczniowie Gimnazjum nr 2 składają serdeczne podziękowania burmistrzowi Edwardowi Maniurze za możliwość wzięcia udziału w powyższej imprezie.

Bożena Włodarczyk