Europejskie śpiewanie w Szkole Podstawowej nr 2

Wtorek 10 grudnia 2019 00:00Czas czytania: 2 min.

Dnia 10 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki w Językach Obcych "Śpiew łączy Europę", zorganizowany dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych powiatu lublinieckiego.

Organizatorkami konkursu są nauczycielki uczące języków obcych, czyli panie: Izabela Famuła-Lenczkiewicz, Marlena Dudek-Piskorz i Katarzyna Małek.

Celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych uczniów, rozwijanie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego krajów Unii Europejskiej, jak również integracja uczniów i nauczycieli różnych szkół.

W konkursie wzięło udział 30 uczestników z 12 różnych szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego, które zaprezentowały piosenki w tradycyjnych bądź własnych, ciekawych aranżacjach. Konkurs składał się z jednego etapu, a trzyosobowe jury oceniało wykonawców. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III i IV - VI oraz VII-VII. W tym roku wszystkie konkursowe piosenki związane były z latami 80tymi i zespołem ABBA.

Ostatecznie w rozgrywkach zwyciężyła w kategorii I-III Marta Matejczyk ze Szkoły Podstawowej w Zborowskiem pięknym wykonaniem "Mamma Mia". Drugie miejsce zajęła Amelia Chmiel - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sierakowie Śląskim. Wykonała ona piosenkę "Misissippi". Wyróznienie otrzymała Amelia Cieśla za wykonanie piosenki "Listen to your heart". Laura jest uczennicą Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciasnej.

Najliczniejszą grupę stanowili uczestnicy od IV do Vi klasy. Tu pierwsze miejsce przyznano Mateuszowi Literackiemu (Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu), który porwał publiczność swoim wykonaniem "Should I Stau or Should I Go". Oprócz umiejętności wokalnych Mateusz zaimponował też grą na gitarze. Drugie miejsce zdobyła uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Boronowie. Justyna Piełot zaśpiewała utwór "I Wanna Dance With Somebody". Wyróżnienie powędrowało do Magdaleny Perkowskiej (Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu) za wykonanie piosenki "The Final Countdown".

Trudniejsze zadanie miało jury wybierając zwycięzców w najstarszej kategorii wiekowej. Przyznano pierwsze miejsce Aleksandrze Mucha (Zespół Szkół im. Świętej Edyty Stein Lubliniec). Dwa wyróżnienia trafiły do dwóch duetów. Byli to Weronika Piskoń i Radosław Gembała ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu ("Felicita") oraz Hanna Kulińska i Kacper Tarnowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu ("Sweet Dreams").

Dodatkową konkurencją w tegorocznych zmaganiach był konkurs na najlepszy strój związany z wykonywaną piosenką. Tutaj największą kreatywnością wykazała się Hanna Kowol z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lebecku.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci plecaków, toreb na ramię i licznych gadżetów.

Oprócz zmagań językowych uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia szkoły i skorzystania z poczęstunku. Organizatorzy dziękują za tak liczne przybycie.

Utworzony: Poniedziałek 19 lipca 2021 18:16:22 przez: Sebastian Mikołajczyk

Grupa uczniów na boisku, czarne worki,  w tle drzewa

25 kwietnia 2024

Uczniowie, nauczyciele, szkoła, flaga Polski , Cypru, Uni Europejskiej