Festiwal Życzliwości

Niedziela 11 grudnia 2022 16:29Czas czytania: 2 min.

To kolejny już rok kiedy w naszej szkole obchodzimy Festiwal Życzliwości.  Tegorocznym hasłem wiodącym były słowa : „Jestem świadkiem przemocy rówieśniczej. Pomagam- reaguję”, a dla klas młodszych „Życzliwość i Tolerancja”. Hasła te nie są przypadkowe; związane są z dwoma ważnymi dniami, jakie zawiera miesiąc listopad- 21.11- Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień i 16.11- Międzynarodowy Dzień Tolerancji oraz Akcją 16 Dni Przeciw Przemocy organizowaną przez Urząd Miasta w Lublińcu. Cały tydzień wypełniony był wieloma różnorodnymi działaniami. Były to aktywności klasowe, indywidualne, a także współorganizowane z zaproszonymi, wyjątkowymi gośćmi.

Uczniowie wszystkich klas brali udział w lekcji wychowawczej, nawiązującej do tematu przewodniego Szkolnego Festiwalu Życzliwości, podczas których nauczyciele omawiali istotne kwestie dotyczące przemocy rówieśniczej i tolerancji. Zespoły klasowe przygotowały plakaty na ten sam temat, które zostały rozwieszone na szkolnym korytarzu, by jeszcze mocniej podkreślić wyjątkowość tygodnia. Spośród  prac zostały wybrane wyróżnienia, a dla wszystkich uczniów naszej szkoły przygotowane zostały drobne upominki.

Dodatkowo, uczniowie mieli okazję wylosować życzenia do odczytania na aplikacji skanera kodów. W centralnej części szkoły pojawiła się tablica z kolorowymi rączkami, na których dzieci, młodzież a także nauczyciele mogli wypisywać do siebie pozdrowienia. Na szkolnych korytarzach czekały też rozwieszone „odrywanki”, których celem było przekazywanie sobie miłego słowa. Również szkolny profil Facebook’owy nie dał zapomnieć o tygodniu życzliwości rozsyłając plakaty z pięknymi sentencjami.

Uczniowie  mieli okazję wziąć udział w dwóch wyjątkowych spotkaniach. Gościliśmy przedstawicieli MOPS oraz „Fundacji Latarnia”, którzy poprowadzili niecodzienne warsztaty.

Zwieńczeniem wszystkich działań było powstanie pięknych skrzydeł współtworzonych przez uczniów naszej szkoły, nad którymi zawisł napis „Rozwiń skrzydła życzliwości”. Skrzydła te mają dodawać odwagi do czynienia dobra dla drugiego człowieka.

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w naszym Szkolnym Festiwalu Życzliwości i pamiętajmy- „Im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi”.

Organizatorzy:

Pedagog szkolny, psycholog, pedagog specjalny, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Utworzony: Niedziela 11 grudnia 2022 16:31:29 przez: Sebastian Mikołajczyk