Gimnazjum nr 2 w KRAVARE

Wtorek 3 czerwca 2014 00:00Czas czytania: 1 min.

3 czerwca uczniowie Gimnazjum nr 2 udali się z rewizytą do Szkoły Podstawowej w Kravare. Wyjazd uczniów sfinansowany został przez Burmistrza Miasta Edwarda Maniurę oraz Radę Rodziców. Grupa 45 uczniów wyjechała na rozgrywki sportowe z okazji Dnia Dziecka. Było to drugie wspólne spotkanie, gdyż uczniowie i nauczyciele z Kravare gościli wcześniej na obchodach kanonizacji Jana Pawła II. Gospodarze przywitali nas uroczystym śniadaniem w murach swojej szkoły. Następnie uczniowie udali się na mecz piłki nożnej, gdzie drużyna Gimnazjum nr 2 rozgromiła gospodarza. Kolejnym punktem programu był relaks w miejscowym Aquaparku, gdzie szaleliśmy na zjeżdżalniach. Po wspaniałej zabawie udaliśmy się na pyszny obiad przygotowany przez kucharki ze szkoły w Kravare. Tego dnia również siatkarki z Kravare zagrały mecz z naszą reprezentacja siatkarska dziewcząt. Po raz kolejny byliśmy najlepsi. Około godziny 16.00 zostaliśmy pożegnani przez lokalną szkołę drobnymi upominkami i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Cały dzień upłynął nam w atmosferze przyjaźni i rywalizacji sportowej. Opiekę nad młodzieżą Gimnazjum nr 2 sprawowały panie mgr Katarzyna Małek, mgr Karina Płotkowska, mgr Aleksander Brzezina, mgr Anna Świtek i Pani Dyrektor mgr Agnieszka Stelmaszczyk.

Spotkania obu szkół są wynikiem stałej współpracy Lublińca z Kravare. Język sportu jest językiem międzynarodowym, mimo iż uczniowie i nauczyciele porozumiewali się w języku niemieckim i angielskim.

Utworzony: Sobota 31 lipca 2021 17:29:36 przez: Sebastian Mikołajczyk