Halloween

Piątek 31 października 2008 00:00Czas czytania: 1 min.

Halloween

W dniu 31 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Halloween, przygotowany przez Samorząd Uczniowski oraz kilku innych uczniów Gimnazjum.

Przedstawienie rozpoczęło się zapoznaniem uczniów z tradycją Halloween, wywodzącą się z celtyckiego obrządku Samhain. Najbardziej hucznie obchodzi się je, między innymi, w Stanach Zjednoczonych.

Następnie dokonana została prezentacja mrocznych, strasznych strojów. Z każdej klasy wystąpiły dwie osoby, z twarzami pomalowanymi na kredową biel i w ubraniach przypominających potargane prześcieradła z fragmentami czarnych koronek.

Zaprezentowano również Halloween'owe dynie, z każdej klasy po jednym egzemplarzu.

Cała szkoła świetnie się bawiła, rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą dynię, którą wykonał Szymon Dyczkowski, a wyniki konkursu na najciekawsze przebranie zostaną ogłoszone na najbliższej dyskotece.

Anna Marcińczak