II Integracyjny Turniej Piłki Ręcznej chłopców Szkół Podstawowych

Wtorek 2 czerwca 2015 00:00Czas czytania: 1 min.

We wtorek, 2 czerwca odbył się II Integracyjny Turniej Piłki Ręcznej chłopców Szkół Podstawowych. Inicjatywa ta miała na celu upowszechnienie i promocję piłki ręcznej, promocję zdrowego i aktywnego trybu życia, integrację lublinieckich szkół oraz zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w życiu sportowym.
Do rywalizacji przystąpiły dwie szkoły podstawowe. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte. Uroczystego otwarcia oraz powitania zaproszonych drużyn dokonał dyrektor szkoły Pani mgr Agnieszka Stelmaszczyk, która życzyła wszystkim uczestnikom udanej sportowej rywalizacji.
Turniej był pełen zaangażowania oraz woli walki. Mimo, że mecze były bardzo zacięte, to odbywały się w sympatycznej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy zawodnicy grali fairplay, dbając o bezpieczeństwo swoje i kolegów.
W końcowej kwalifikacji I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 1, na II miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3. Zespoły szkół podstawowych towarzysko zmierzyły się również z reprezentacją uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum. Organizatorzy przygotowali puchary oraz dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor. Po turnieju dzieci otrzymały poczęstunek ufundowany przez sponsorów imprezy.
Wszystkim, którzy uczestniczyli w turnieju należą się wielkie gratulacje, ponieważ nie było przegranych i zwycięzców. Każda drużyna w swoich meczach czuła smak gry zespołowej.