Jerzy Buzek w gimnazjum nr 2 w Lublińcu

Czwartek 27 marca 2014 00:00Czas czytania: 1 min.

W czwartek 27 marca 2014 roku Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu gościło niezwykłego człowieka – prof. Jerzego Buzka. Odwiedził on szkołę wraz z Burmistrzem Lublińca – Panem Edwardem Maniurą i Zastępcą Burmistrza Panią Anną Jonczyk–Drzymała. w trakcie akademii, którą poprowadzili uczniowie: Wiktoria Smyła – laureatka konkursów przedmiotowych z WOS–u i historii oraz Wojtek Dyczkowski – zdobywca I miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Spiel mit Deutsch”, uczniowie pokazali dwie prezentacje – Moja szkoła w UE i drugą, która przybliżyła uczniom postać profesora Buzka. Nie zabrakło również Hymnu Unii Europejskiej – "Ody do Radości", którą uczennice odśpiewały w językach, których uczą się w szkole – po angielsku, niemiecku, francusku i oczywiście po polsku. Po prezentacjach głos zabrał Pan profesor, który opowiedział o swojej pracy w UE. Uczniowie Gimnazjum nie tylko wysłuchali wystąpienia gościa, ale również mogli zadawać mu pytania. Po każdej odpowiedzi rosła liczba uczniów chcących zadać kolejne pytanie. Niestety ten wspólnie spędzony czas szybko dobiegał końca. Na pożegnanie wszyscy odtańczyli „belgijkę”. Gimnazjaliści zaprosili profesora na ponowną wizytę w naszej szkole.

Utworzony: Sobota 31 lipca 2021 16:53:04 przez: Sebastian Mikołajczyk