Konkurs literowania

Piątek 27 lutego 2009 00:00Czas czytania: 1 min.

Nauczyciele języków obcych Gimnazjum nr 2 w Lublińcu podjęli się przygotowania pierwszego Powiatowego Konkursu w Literowaniu.  Konkurs odbył się 27 lutego w Gimnazjum nr 2. Podzielony był na dwie części. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach  - języka niemieckiego i angielskiego. Zadaniem konkursowym było poprawne przeliterowanie wylosowanego wyrazu. Uczniowie konkurowali do pierwszej pomyłki. Do następnej rundy przechodzili uczniowie, którzy bezbłędnie wykonali zadanie.

Literowanie wyrazów to jedna z podstawowych umiejętności w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie ćwiczą ją od początku nauki. Nad przebiegiem obu części konkursu czuwały nauczycielki języków obcych.

W wyniku zmagań konkursowych wyłoniona została grupa zwycięzców.

Język angielski: I miejsce – Marta Kąpielska, Gimnazjum nr 1 w Lublińcu,

II miejsce – Jakub Duda, Gimnazjum im. Edyty Stein w Lublińcu,

III miejsce – Borys Syczewski, Gimnazjum nr 2 w Lublińcu

Język niemiecki: I miejsce – Nicole Gaida, Gimnazjum im. Edyty Stein w Lublińcu,