Kubusiowi Przyjaciele Natury

Wtorek 18 czerwca 2024 21:57Czas czytania: 1 min.

Klasy 1b i 2a wzięły udział XVI edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, która realizowana była w roku szkolnym 2023/2024. Poprzez zaproponowane działania, dzieci uczyły się postaw proekologicznych i właściwych nawyków , poznawały świat przyrody i jego bioróżnorodność oraz zapoznały się z ekologicznymi źródłami energii.
Program stworzył też świetną okazję, aby nauczyć dzieci oszczędzania i pokazać, że niektóre z domowych odpadów nadają się do ponownego użycia, dlatego warto dać im drugie życie. Dzieci wykonały maskotki ze starych skarpet, wykonały wazony z niepotrzebnych słoików. Uczyły się także dbać o wyhodowane przez siebie rośliny.

Utworzony: Środa 19 czerwca 2024 21:59:05 przez: Sebastian Mikołajczyk

To może cię również zainteresować: