Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Międzynarodowy projekt: "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki"

Poniedziałek 19 czerwca 2023 13:52Czas czytania: 2 min.

Od września 2022 do maja 2023 klasa 1a realizowała międzynarodowy projekt edukacyjny : "Czytam z klasą"; . Do zajęć czytelniczych zachęciła nas Chmurka Tosia, którą dzieci wykonały w ramach zajęć technicznych.

Na szkolnym korytarzu założyliśmy wraz z klasami 2a i 1b szkolny kącik bookcrossingowy : „Czytam z klasą- książki w podróży";. W zorganizowaniu akcji dopomogli rodzice, którzy dostarczyli piękne książki.

Dzieci, poprzez czytanie lektur i prowadzenie lekturnika, poznawały otaczający świat-wybrane miejsca w Polsce, w Europie i na świecie. Adam Bahdaj w module I zachęcił uczniów poprzez lekturę „Pilot i ja” do poznania Olsztyna. Rozmawialiśmy o mieście , do którego leciał pilot oraz o swoich marzeniach związanych z lataniem. Wspólnie przygotowaliśmy plakat zachęcający do przeczytania lektury: "Pilot i ja".

W II module projektu zatrzymaliśmy się w Wielkiej Brytanii, skąd pochodzi autor lektury, Hugh John Lofting, autor książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Pracowaliśmy z mapą Europy. Rysowaliśmy także portret Doktora Dolittle i poznawaliśmy jego przygody.


Ostatni moduł poświęcony został wyprawie na Antarktydę. Przeczytaliśmy lekturę : „Zaczarowana zagroda”. Dzieci polubiły pomysłowego pingwinka Elegancika, rysowały jego portret i poszerzyły wiadomości na temat pingwinów Adeli oraz Antarktydy. Wykonały zakładki -pingwinki do książki . Urządziliśmy także piknik czytelniczy pod chmurką. Spotkanie z podróżnikiem , którego zaprosiła szkoła, utwierdziło nas w przekonaniu , że warto podróżować . Dlatego zaprojektowaliśmy bilety na Antarktydę i dowiedzieliśmy się , jak tam dotrzeć.


Realizacja projektu miała także wymiar praktyczny- dzieci dowiedziały się , co zabrać w podróż i jak zachować się w sytuacji, gdy się zgubimy. Nauczyliśmy się numerów alarmowych.

Utworzony: Poniedziałek 19 czerwca 2023 14:00:55 przez: Sebastian Mikołajczyk

Ilość wyświetleń: 225

To może cię również zainteresować:

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec