Młodzież z Lublińca w Strasburgu

Piątek 16 września 2011 00:00Czas czytania: 1 min.

W dniach 11-16 września br. grupa uczniów z lublinieckich gimnazjów brała udział w wycieczce edukacyjnej do Strasburga.Wyjazd zorganizował Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lublińcu w ramach realizacji pozalekcyjnego programu edukacyjnego Młodzieżowa Wszechnica Praw Obywatelskich.

Młodzież odwiedziła Parlament Europejski oraz Trybunał Praw Człowieka. Wysłuchała ciekawych wykładów np. powstania i działalności w/w instytucji, była też okazja do zadania pytań prelegentom dotyczących ich pracy oraz możliwości odbycia stażu przez naszą młodzież w tak ciekawych miejscach.

Poza edukacją był też czas na rozrywkę. Jeden dzień spędziliśmy w Europa Park w Rust, korzystaliśmy również z przepięknych kompleksów basenowych w Baden-Baden.

Wyjazd był bardzo udany, pogoda dopisała, młodzież wróciła zadowolona z nastawieniem na powrót w te miejsca w przyszłym roku.