Park Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto”

Niedziela 29 maja 2022 21:24Czas czytania: 1 min.

W dniach 16-17 maja br. klasa 3B odwiedziła wraz z wychowawcą i opiekunami Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto” w Pokrzywnej. Jest to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji. W naszej dwudniowej wycieczce postawiliśmy na walor edukacji poprzez zabawę, w połączeniu z rozrywką i aktywnym wypoczynkiem. Byliśmy w „Parku Żywiołów”, w którym zgrupowano eksponaty pozwalające odwiedzającym samodzielnie poznawać prawa fizyki i charakter 4 żywiołów: ziemi, wody, powietrza i ognia. Jedną z najciekawszych atrakcji parku był interaktywny „Ogród Wody”. To pierwsza tego typu w Polsce instalacja, skupiająca prawie 20 urządzeń wodnych. Na terenie parku znajdowała się także „Jaskinia dzikich zwierząt”, a w jej sąsiedztwie „Kopalnia złota – Rosenau”, w której chodziliśmy korytarzami „Strasznej sztolni”, a także trafilismy do pewnego pokoju, w którym działy się naprawdę dziwne rzeczy. W drugim dniu wycieczki nasz przewodnik zabrał nas na wycieczkę do rezerwatu przyrody Cicha Dolina. Rezerwat ten położony jest w górach Opawskich między Biskupią Kopą a Bukową Górą. Krajobrazy, które widzieliśmy były przepiękne. Nasz przewodnik opowiadał nam różne ciekawostki związane z przyrodą oraz ciekawe legendy związane z miejscami do których dotarliśmy. Wycieczkę zaliczamy do udanych. Wszyscy byliśmy zadowoleni z naszego dwudniowego wyjazdu.

Utworzony: Niedziela 29 maja 2022 21:28:10 przez: Sebastian Mikołajczyk