Podsumowanie akcji wspierania dziecięcych oddziałów onkologicznych na Śląsku

Poniedziałek 23 sierpnia 2021 00:00Czas czytania: 2 min.

Ogromne było nasze zdziwienie oraz niezmierna radość, kiedy zaczęliśmy rozpakowywać artykuły plastyczne zebrane dla dzieci z oddziałów onkologicznych na Śląsku, przyniesione do naszej szkoły. Udało nam się zebrać bardzo dużą ilość artykułów, które zostaną przekazane do Fundacji "Iskierka", zajmującej się ponad 700 dziećmi, leczącymi się głównie w specjalistycznych ośrodkach w Katowicach, Chorzowie, Zabrzu oraz w Rzeszowie.  Wspaniale spisaliście się również przynosząc swoje ubrania, których już nie nosicie! Zebraliśmy prawie 100 kg ubrań!!!

A pieniądze z ich zbiórki firma odbierająca paczki przekaże bezpośrednio na konto fundacji. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego przedsięwzięcia. Okazało się ono ogromnym sukcesem. Dziękujemy Wam Drodzy Wolontariusze, Waszym Rodzinom oraz wszystkim placówkom, które tak chętnie włączyły się w organizowaną przez nas akcję! Przyłączyły się do nas: dzieci z rodzicami z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Lublińcu, z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu, z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Lublińcu oraz z Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zdecydowali się być koordynatorami zbiórki w swoich placówkach. To właśnie dzięki WAM czas spędzony w szpitalu przez dzieci będzie milszy, choć na chwilę będą mogły się oderwać od trudnej dla nich rzeczywistości. Dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu pacjenci dziecięcych oddziałów onkologicznych będą mieli więcej energii i motywacji do walki z niezwykle trudnym przeciwnikiem - nowotworem przez co mogą czerpać radość z dzieciństwa. Jesteśmy po to, by pomagać! Spisaliście się na medal!

Utworzony: Środa 7 lipca 2021 19:07:25 przez: Sebastian Mikołajczyk