Polsko - niemiecki projekt wymiany młodzieży

Środa 13 kwietnia 2022 21:23Czas czytania: 1 min.

Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w polsko – niemieckim projekcie wymiany młodzieży, który będzie realizowany na przełomie maja i czerwca w Berlinie. Projekt pt.”Wir sind bunt – wir bauen unsere Zukunft friedlich” uzyskał akceptację PNWM i zostanie dofinansowany z ramienia tej organizacji w kwocie 8051,45 zł.  Młodzież spotka się z rówieśnikami z naszej szkoły partnerskiej Gesamtschule Treuenbrietzen aby razem pracować nad budowaniem dobrych relacji, gwarantujących zrozumienie, akceptację i tolerancję. Berlin ze swoją wielokulturową przeszłością i teraźniejszością jest dobrym miejscem do dyskusji i działań w tym zakresie.
Nasza szkoła realizuje projekty wymiany młodzieży dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży od 2014 r. Zawsze cieszą się dużym  ainteresowaniem młodzieży i spełniają jej oczekiwania – poznanie nowych miejsc, kultury innego kraju, zawarcie nowych znajomości, a nawet przyjaźni, budowanie postawy otwartości i szlifowanie umiejętności komunikacji w języku obcym.

Utworzony: Środa 13 kwietnia 2022 21:25:14 przez: Sebastian Mikołajczyk