Prelekcja ekologiczna

Wtorek 27 września 2011 00:00Czas czytania: 1 min.

W tym roku odbyła się XVIII edycja akcji "Sprzątanie świata-Polska", która upłynęła pod hasłem: "Lasy to życie - chrońmy je". Z tej okazji, dnia 27 września 2011 roku, w naszej szkole odbyła się prelekcja. Poprowadziły ją uczennice klas trzecich: Karolina Grudzińska, Magdalena Krawczyk i Dominika Machoń. Uczniowie mogli dowiedzieć się odkąd sięgają początki zaśmiecania Ziemi, ile czasu trwa rozkład wybranych tworzyw, jak być ekologicznym oraz wielu innych, cennych wiadomości. Na koniec odbył się pokaz krótkiego filmu, w którym uczniowie, pani dyrektor i pracownicy szkoły opowiedzieli, jak dbają o czystość środowiska i segregację odpadów. Prelekcję przygotowała mgr Bożena Włodarczyk.