Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Spotkanie z Marcinem Świercem - biegaczem długodystansowym

Poniedziałek 17 grudnia 2018 00:00Czas czytania: 1 min.

Nasi uczniowie mieli okazję poznać wybitnego lekkoatletę Marcina Świerca, biegacza długodystansowego, ultramaratończyka. Pan Marcin jest związany z naszym miastem ponieważ urodził się w Lisowicach. Uczniowie mieli możliwość śledzenia prezentacji multimedialnej, która zapoznała ich z wieloma sukcesami sportowymi Pana Marcina. Z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy gościa, który opowiadał o początkach swojej kariery oraz o budowaniu pozytywnego wizerunku własną pracą, zaangażowaniem i chęcią odniesienia sukcesu. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem osiągnięć. To tylko niektóre z nich : W 2017 roku jako pierwszy Polak został zwycięzcą Maratonu na Wielkim Murze Chińskim, pokonując trasę o długości 42 km 195 m, z liczbą 5164 schodów. Największymi sukcesami Pana Marcina są dwa miejsca na podium biegów rozgrywanych w ramach festiwalu biegów górskich UTMB. W 2017 roku zajął drugie miejsce w biegu CCC, rozgrywanym na dystansie 99 km, o sumie przewyższeń ponad 5300 metrów. Rok później został zwycięzcą biegu TDS - bieg na dystansie 122 km. Wielu uczniów było żywo zainteresowanych osiągnięciami oraz osobą Pana Marcina i zadawali indywidualne pytania. Spotkanie upamiętnione zostało wspólnymi zdjęciami :) Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do poczytania strony Pana Marcina http://marcinswierc.pl/

Utworzony: Wtorek 20 lipca 2021 15:24:36 przez: Sebastian Mikołajczyk