Spotkanie z podróżnikiem "japonia"

Piątek 13 maja 2011 00:00Czas czytania: 1 min.

13 maja 2011 r. w naszej szkole po raz kolejny gościł p. Grabowski, który opowiedział nam o swojej podróży do Japonii. Usłyszeliśmy wiele interesujących opowieści o kraju, którego tradycja, kultura i zwyczaje bardzo różnią się od naszych. Dowiedzieliśmy się, że bardzo wysoki stopień rozwoju gospodarki jest zasługą ludzi, o zupełnie innej niż u Polaków mentalności i sposobie postrzegania świata. Poznaliśmy warunki mieszkalne w domach Japończyków, ich zwyczaje kulinarne oraz tradycyjne stroje, które są bardzo oryginalne, ale niewygodne zarówno w noszeniu jak i zakładaniu. Japończycy, to naród, który bardzo dobrze posługuje się językiem angielskim, z tego też powodu informacje w miejscach publicznych napisane są zarówno w języku japońskim i angielskim. Barwnym opowieściom towarzyszył pokaz slajdów. Zobaczyliśmy ukształtowanie powierzchni Japonii z okien samolotu, gęste zaludnienie wyspy Honsiu oraz zabudowę miasta wraz z wieżowcami, środkami komunikacji miejskiej oraz majestatycznymi świątyniami, gdzie współczesność spotyka się z tradycją. Nasza dwugodzinna lekcja geografii minęła bardzo szybko, a w  nas pozostała tęsknota za orientalnym klimatem „Kraju kwitnącej wiśni”.

Bożena Włodarczyk

Utworzony: Poniedziałek 2 sierpnia 2021 19:22:35 przez: Sebastian Mikołajczyk