Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Niedziela 5 grudnia 2021 00:00Czas czytania: 1 min.

W listopadzie obchodzi się dwa ważne święta : 16 listopada Dzień Tolerancji, 21 listopada Dzień Życzliwości. My również postanowiliśmy przyłączyć się do obchodów tych świąt i ogłosiliśmy w naszej szkole „Tydzień życzliwości”- profilaktyka prawidłowych relacji. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie aktywnie brali udział w atrakcjach każdego dnia. Na lekcjach wychowawczych uczniowie wspólnie omówili temat oraz przygotowani plakaty, które biorą udział w konkursie. Na zwycięzców czekają nagrody. W czasie przerw  każdy mógł napisać lub przykleić łapkę z miłym słowem dla innych. Po szkole krążyły miłe cytaty. Nasz radiowęzeł zobowiązał się do odtwarzania samych radosnych piosenek. Powstała lista utworów. Mogliśmy sami pisać życzliwe słowa i przekazywać je innym. Młodsi uczniowie malowali wspólnie piękne obrazy na folii ucząc się współpracy, współdziałania i tolerancji na różne pomysły. Do organizacji tego przedsięwzięcia włączyli się psycholog, pedagog oraz Samorząd Szkoły. Dziękujemy wszystkim za udział.

Pamiętajmy :  W każdym z nas jest coś miłego i dobrego.

To może cię również zainteresować: