Uczymy się od najlepszych

Środa 6 listopada 2013 00:00Czas czytania: 1 min.

Dnia 6 listopada 2013 r. w ramach zajęć rewalidacyjnych z tyflopedagogiki grupa uczniów miała możliwość spotkania się z panem Tomaszem Lesikiem-prezesem koła PZN w Lublińcu oraz z panią Grażyną Matuszczak. Zaproszeni goście zaprezentowali uczniom brajlowską maszynę do pisania, jak również zapoznali młodzież z podstawami pisma Braill’a. Duże zainteresowanie wzbudził również na spotkaniu pies przewodnik o imieniu Skubi(Scooby), który na co dzień towarzyszy pani Grażynie. Uczniowie mieli możliwość rozmowy z osobami niewidomymi i skorzystania z ich wielu praktycznych, życiowych rad jak również chęci niesienia przez nich pomocy.

Utworzony: Sobota 31 lipca 2021 12:15:05 przez: Sebastian Mikołajczyk