UNICEF "Wszystkie kolory świata"

Piątek 1 marca 2019 00:00Czas czytania: 1 min.

W naszej szkole realizowany jest projekt UNICEF "Wszystkie kolory świata".
Celem tego projektu jest:
- objęcie programem szczepień najbardziej potrzebujących dzieci na œwiecie,
- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
- edukacja międzykulturowa,
- pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
- kształtowanie œwiadomości społecznej i aktywnej postawy wobec problemów współczesnego œwiata,
- zebranie środków na zakup szczepień dla najbardziej potrzebujących dzieci na œwiecie.
Nasi wolontariusze na lekcjach wychowawczych, przeprowadzają zajęcia edukacyjne o problemie dostępu do szczepień na œwiecie. W ramach akcji uczniowie przygotowują charytatywne, szmaciane laleczki. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na œwiecie. Uszyte laleczki zostaną zaprezentowane na holu naszej szkoły. Każdy uczeń będzie mógł zaopiekować się wybraną lalkę w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieciom. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.
Na laleczki czekamy do 4 lutego w świetlicy szkolnej.
Pomóż dzieciom- uszyj laleczkę!