Wadowice

Piątek 7 listopada 2008 00:00Czas czytania: 1 min.

Wzorem poprzedniego roku uczniowie klas drugich 7. 10. 2008 r. wyruszyli śladami Jana Pawła II do Wadowic i Krakowa.

Po odwiedzeniu w Wadowicach Domu Rodzinnego Karola Wojtyły przy ul. Kościelnej, zadumaniu się w Bazylice mniejszej przed chrzcielnicą, przy której został ochrzczony Karol Wojtyła, podziwianiu pięknej polichromii ilustrującej nauczanie Ojca Świętego, udaliśmy się do Krakowa.

Kraków przywitał nas jak zawsze gościnnie. Wędrując od Kazimierza z jego zabytkami kultury żydowskiej, poprzez Skałkę z Kryptą Wybitnych Polaków, twórców kultury religijnej i narodowej, Kościół OO. Franciszkanów z przepięknym witrażem Stanisława Wyspiańskiego, Colegium Maius, czarowny Rynek z Kościołem Mariackim, pełni wrażeń wróciliśmy do domu planując już przyszłoroczne odwiedziny tych miejsc.