Warsztaty IPN

Sobota 9 czerwca 2018 00:00Czas czytania: 1 min.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski odbyły się wykłady "Drogi do niepodległości" dla klas III . Przedstawiciel IPN oddział Katowice - dr Adam Kurus w ciekawy sposób przedstawił trudny i bolesny okres w dziejach narodu- zabory i różne metody walki Polaków o niepodległość. Niezwykłej wartości tego wykładu dodała prezentacja, która przedstawiła Powstania Śląskie, a w szczególności walki o powiat lubliniecki i rolę służb medycznych z Częstochowy w ratowaniu powstańców. Młodzież zachowała się wzorowo podczas tej nietypowej "lekcji historii" .Szkoła otrzymała trzy książki wydawnictwa IPN oraz unikatowe zdjęcia z osobistych zbiorów prelegenta - wkroczenia wojska polskiego do Lublińca i przekazania koszar przez powstańców oddziałom wojska polskiego- 74 Pułku Piechoty. "Przystanek Historia " czeka na kolejnych uczniów.

Utworzony: Czwartek 22 lipca 2021 14:53:32 przez: Sebastian Mikołajczyk