Wizyta w Freistadt

W dniach 09 -11.11.2010r. odbyło się spotkanie przedstawicieli i nauczycieli szkół biorących udział w projekcie Tastes of Europe realizowanego w naszym Gimnazjum w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”- Comenius Partnerskie Projekty Szkół. Naszą szkołe reprezentowały pani Karina Płotkowska i pani Jagoda Podobińska. Spotkanie miało miejsce w szkole muzycznej Musikhauptschule w austriackim miasteczku Freistadt.  Celem spotkania było omówienie koordynacji i głównych założeń realizowanego wspólnie ze szkołami z Austrii, Niemiec, Włoch, Słowacji i Portugalii projektu. W trakcie wizyty ustalone zostały terminy kolejnych spotkań oraz tematyka wizyt w poszczególnych szkołach partnerskich. Zgodnie z planem w marcu 2011 uczniowie Gimnazjum nr 2 wyjadą na kilkudniową wizytę do szkoły partnerskiej na Słowacji. W późniejszym terminie odwiedzą szkoły we Włoszech i w Portugalii.