XIV konkurs ekologiczny

Środa 27 kwietnia 2011 00:00Czas czytania: 2 min.

Zakończył się XIV Powiatowy Konkurs Ekologiczny
pod hasłem „Lubi mi się tu żyć”
org. pod patronatem Urzędu Miasta Lublińca
oraz Starosty Lublinieckiego.

W sobotę, 27.04.2011 roku, w Gimnazjum Nr 2 w Lublińcu został przeprowadzony XIV Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Lubi mi się tu żyć”. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap odbył się w macierzystych szkołach, do drugiego etapu nauczyciele typowali najlepszych uczniów. Celem konkursu było:

• rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką ekologiczną,
  • kształtowanie emocjonalnego stosunku do przyrody,
  • propagowanie ekologicznego stylu życia,
  • wzbudzanie chęci i motywów do działania na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego,
  • rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska.

W II etapie udział wzięli uczniowie z 9 szkół naszego powiatu.

1. Radosław Kacprzyk – Gimnazjum w Woźnikach – op. mgr Daria Płaszczymąka
  2. Patryk Kubica – Gimnazjum w Pawonkowie op. mgr Grażyna Pastuszka
  3. Paulina Matuszczyk – Gimnazjum Nr 2 w Strzebinie – op. mgr Gabriela Wojtasik
  4. Agata Karasiewicz – Gimnazjum im. św. Edyty Stein KSW w L-cu – op. mgr Aleksandra Szopka
  5. Dawid Melnarowicz – Gimnazjum Nr 1 w Lublińcu – op. mgr Monika Zyśko, mgr Justyna Klimanek
  6. Agnieszka Mirowska – Gimnazjum Nr 2 w Lisowie – op. mgr Krystyna Kuk
  7. Dorota Prandzioch – Gimnazjum Nr 1 w Koszęcinie - op. mgr Gabriela Wojtasik
  8. Wioletta Cyl – Gimnazjum w Boronowie – op. mgr Ewelina Plaza
  9. Radosław Paluch – Gimnazjum Nr 2 w Lublińcu - mgr Joanna Pluta

Uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane w postaci prezentacji multimedialnych. Zmagali się z testem, który obejmował podstawowe zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska oraz musieli wykazać się znajomością roślin chronionych, zwierząt chronionych w naszym kraju, roślin wskaźnikowych oraz parków narodowych Polski. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w skład której weszły nauczycielki:
  – przewodnicząca – p. Daria Płaszczymąka,
  – członkinie – p. Ewelina Plaza i p. Aleksandra Szopka.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Radosław Kacorzyk
2 miejsce – Agnieszka Mirowska
3 miejsce – Dorota Prandzioch

Wszystkim uczestnikom, opiekunom dziękuję za udział i przygotowanie merytoryczne. Gratuluję dużej wiedzy – zapraszam do udziału w przyszłym roku szkolnym. Dziękuję p.Ewie Bok i p.Felicjanowi Gałązce za pomoc przy organizacji konkursu. 31.05.2011r w Gimnazjum Nr 2 w Lublińcu odbędzie się uroczyste podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Ekologicznego, na którym miło nam będzie spotkać się z dyrektorami szkół wraz z laureatami, finalistami i ich opiekunami.

Joanna Pluta - organizator konkursu