"Zaczarowane zajęcia andrzejkowe"

Środa 1 grudnia 2021 13:40Czas czytania: 1 min.
W naszej szkole 29 listopada wolontariusze SKW przeprowadzili "Zaczarowane zajęcia andrzejkowe" adresowane dla klas 1-3. Tego dnia towarzyszyła nam aura tajemniczości, magii i niecierpliwości. Podczas zajęć najmłodsi uczniowie mogli zgłębić wiedzę dotyczącą tradycji związanych z wróżbami. Otrzymali również kolorowanki, które składały się na historyjkę obrazkową. Najwięcej frajdy dały jednak dzieciom zabawy andrzejkowe. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w przygotowanych wróżbach, takich jak: lanie wosku, wyścig butów, rzut trzewikiem, cztery filiżanki, serce z imionami czy rzucanie monetą. Podczas spotkania chłopcy wywróżyli sobie imiona przyszłych żon, a dziewczynki- mężów. Uczniowie dowiedzieli się również na kogo czeka szczęście, miłość czy bogactwo. Każdy z ogromną ciekawością odkrywał co może przynieść mu los.

Utworzony: Poniedziałek 13 czerwca 2022 13:41:28 przez: Sebastian Mikołajczyk