Zostań wolontariuszem chociaż na jeden dzień

Niedziela 30 kwietnia 2017 00:00Czas czytania: 1 min.

Druga misja w naszej szkole przybrała formę projektu  "Zostań wolontariuszem chociaż na jeden dzień". Chęć udziału w projekcie zgłosiło kilka osób m. in. harcerze z Hufca Lubliniec, z którymi  nasi uczniowie odwiedzili miejscowy Klub Seniora oraz Œrodowiskowy Dom Pomocy Społecznej. Tutaj zostali bardzo serdecznie przyjęci przez podopiecznych oœrodków, których potrzeby, jak się okazało, nie sš takie wielkie -  rozmowa, poœwięcony czas, a przede wszystkim dobra zabawa. Zaangażowanie uczestników możemy zaobserwować na zdjęciach i filmach , które powstały w trakcie realizacji Misji.

Wiele emocji wzbudziła wspólna gra w "Kolejkę", czy mecz bilardowy rozegrany międzypokoleniowo -   młodzież z seniorami. Harcerze wykazali się wysokim profesjonalizmem. Przygotowali bardzo ciekawe i emocjonujšce zabawy.

Zawirowała pozytywna energia! Może nie na jeden dzień?