Szkoła Podstawowa nr 2
Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze

Aktualności

Wybierz kategorię:
Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych w naszej szkole

Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych w naszej szkole

18 października 2023

10 października br. celebrowaliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych i Karcianych. Uczniowie przekonali się, że planszówkowe i karciane rozgrywki to doskonały sposób na relaks, ciekawa aktywność, ale również zajęcie wspierające rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy trening intelektualny, angażujący istotne obszary, takie jak: pamięć, koncentracja, spostrzegawczość czy też logiczne myślenie.
Spotkania przy grach planszowych i karcianych to również doskonała okazja do przyjemnego spędzenia czasu z najbliższymi. Grajmy więc w planszówki nie tylko "od święta", bo to najlepsza forma spędzania czasu wolnego i wszechstronnej nauki przez zabawę.

Więcej zdjęć...

Wycieczka do Londynu

Wycieczka do Londynu

16 października 2023

W dniach od 9-15 marca 2024 r odbędzie się wycieczka dla uczniów SP2 w Lublińcu do Londynu. 

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

15 października 2023

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności  za wysiłek i wielkie serce wkładane  na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy  o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły: obecnych i emerytowanych.

I właśnie z tej okazji 12 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii. Przygotowali ją uczniowie klas 4-8. Dzieci pięknymi wierszami wyraziły swoje  podziękowanie za serce, uśmiech… i przeprosiły za psoty, figle…,  a Samorząd Uczniowski podarował  wszystkim  pracownikom szkoły słodkie upominki. Uczniowie  swoimi występami udowodnili, że dobry nauczyciel  nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa  wraz z dziećmi wiele wspaniałych  chwil

Więcej zdjęć...

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

11 października 2023

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to coroczne święto obchodzone 10 października. Głównym celem tego święta jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na trudności i problemy natury psychicznej. Istotą tego dnia jest także walka ze stygmatyzacją, edukacja oraz niesienie pomocy potrzebującym.

Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne?
1. Bądź aktywny.
2. Myśl dobrze o sobie.
3. Odpoczywaj i wysypiaj się.
4. Odżywiaj się zdrowo.
5. Nagradzaj się za drobne sukcesy.
6. Rób to, co lubisz.
7. Rozmawiaj z innymi.
8. Dbaj o dobre relacje.
9. Stawiaj sobie wyzwania.
10.Korzystaj z pomocy innych.

Więcej informacji o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży oraz formach wsparcia i pomocy można znaleźć w artykule magazynu pt. „Ze zdrowiem” zamieszczonym poniżej.

Kampania i wybory do Samorządu Uczniowskiego

Kampania i wybory do Samorządu Uczniowskiego

6 października 2023

W dniu 5 października 2023 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy.
Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły. Komisja wyborcza oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonano obliczeń głosów.

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego:
ZIOMY BORECA – 118 głosów
GRU. LUCY I MINIONKI  – 158 głosów

Wszystkim kandydatom dziękujemy, zwycięzcom – grupie GRU. LUCY I MINIONKI serdecznie gratulujemy i życzymy wielu inspirujących pomysłów, nieustającego entuzjazmu oraz kreatywności w działaniu na rzecz naszej społeczności szkolnej.

Grupę ZIOMY BORECA zapraszamy do owocnej współpracy, wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć.

Opiekunowie SU
Patrycja Harabas-Skolik
Beata Pietrzyk

Więcej zdjęć...

Warsztaty profilaktyczne prowadzone przez trenerów Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki

Warsztaty profilaktyczne prowadzone przez trenerów Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki

6 października 2023

W dniu 25.09.2023r. odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klasy 5b prowadzone przez trenerów  Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki.

„Złość da Ci w kość” bo tak brzmiał ich temat miały na celu pokazanie postaw wolnych od agresji, rozwój odpowiedzialności za swoje postepowanie, a także budowanie pozytywnych relacji między rówieśnikami. Uczniowie poznali również metody relaksacji, uczyli się, jak radzić sobie z frustracją i negatywnymi emocjami.

 

Warsztaty profilaktyczne „Cukierki” dla uczniów klas 2 i 3

Warsztaty profilaktyczne „Cukierki” dla uczniów klas 2 i 3

6 października 2023

25 i 26 września zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne „Cukierki” dla uczniów klas 2 i 3.

W ramach zajęć uczniowie zdobyli podstawowe informacje na temat środków uzależniających oraz wynikających z nich zagrożeń. Ważnym aspektem było kształcenie postawy dystansu wobec osób nieznajomych, którzy mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci. Warsztaty oparte są na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak „Cukierki”. Ogromną zaletą programu było rozpoznawanie dzieci z grupy ryzyka,  które wykazują trudność w radzeniu sobie z emocjami. Dzięki takim elementom jak zaangażowanie w zabawę wszystkich dzieci, uczenie empatii, rozwijanie umiejętności społecznych i tworzenie pozytywnej solidarności grupowej, budowane są ważne kompetencje, które stanowią czynnik ochronny przed uzależnieniami i przemocą. Program ma charakter wychowawczy, który ma ogromne znaczenie profilaktyczne o charakterze uprzedzającym.

 

Spotkanie warsztatowe z zakresu profilaktyki uzależnień

Spotkanie warsztatowe z zakresu profilaktyki uzależnień

6 października 2023

Dnia 21.09.2023r. odbyło się spotkanie warsztatowe z zakresu profilaktyki uzależnień dla uczniów naszej szkoły.

Prowadzący to Mikołaj Mądrzyk „MIKSER”- od dzieciństwa zamieszkały w Częstochowie, ukończył filozofię na Uniwersytecie J. Długosza. Ma doskonały kontakt z młodzieżą, prezentuje wartości ważne dla młodych ludzi. Odznacza się wysokim poziomem kultury osobistej. Rapuje od 2009 roku. Specjalizuje się we freestyle'u prowadzonym na ulicy. Swoje występy nagrywa i umieszcza w Internecie.

Prowadzący bardzo szybko nawiązał kontakt z uczniami naszej szkoły, omawiał  zagadnienia, takie jak przemoc, uzależnienia. Wskazał, że każdy z nas jest wartościowy i ważny. Nie obyło się bez rapu i tekstów tworzonych wg słów wskazanych przez uczniów.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Droniowicka 45

42-700 Lubliniec