Comenius - Partnerskie Projekty Szkół

Piątek 17 września 2010 00:00Czas czytania: 2 min.

6280bc-logo_comenius1.jpg

W latach 2010-2012 nasze gimnazjum realizowało projekt w ramach programu Comenius - jednego z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme), który wspiera finansowo oraz merytorycznie partnerską współpracę europejskich placówek edukacyjnych, polegającą na realizacji wspólnego projektu.

Kwota dofinansowania jaką szkoła otrzymała wynosi 15000Euro. Partnerami w projekcie były szkoły z Niemiec (Sekundarschule "Friedrich Ludwig Jahn"), Włoch, (ISTITUTO COMPRENSIVO "A.G. RONCALLI" BURGIO), Portugalii (Escola EB1 n.º 4 de Vila Franca de Xira), Słowacji (STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA DOPRAVNÁ) i Austrii (Musikhauptschule Freistadt).

Temat projektu: "Tastes of Europe" (Smaki Europy).

373039-7.jpg

Celem projektu była wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie kultury, tradycji, zwyczajów i przyzwyczajeń kulinarnych w innych krajach europejskich, a także zwiększenie motywacji do nauki języków i pokonanie przez uczniów bariery wypowiadania się w języku obcym.

W trakcie realizacji projektu uczniowie w poszczególnych krajach wykonywali różnorodne prace na temat sztuki kulinarnej danego kraju. Pod lupę wzięta została również kuchnia regionalna. Uczniowie mogli poznać nowe smaki i spróbować dań, które różnią się bardzo od tych, które jadamy w Polsce.

Wszystkie prace wykonane przez uczestniczących w projekcie uczniów, szkoły zaprezentowały podczas spotkań na Słowacji we Włoszech i w Portugalii. Efekt końcowym współpracy było wydanie  wspólnej książki kucharskiej i nakręcenie krótkiego filmu na temat gotowania po europejsku.

Utworzony: Wtorek 17 sierpnia 2021 10:07:52 przez: Sebastian Mikołajczyk