Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży Deutsch-Polnisches Jugendwerk

Czwartek 25 września 2014 00:00Czas czytania: 1 min.

ef8a24-logo_pnwm1.jpg

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) to organizacja utworzona przez rządy obydwu krajów, której celem jest integracja młodych ludzi z Polski i Niemiec, aby w dorosłe życie wchodzili bez wzajemnych uprzedzeń, zdolni do budowania wspólnej Europy. Przez dofinansowanie spotkań i projektów PNWM ułatwia młodzieży z obu krajów bliższe poznanie się i rozwijanie kontaktów.

Naszą szkołą partnerską jest Gymnasium „Am Burgwall” w Treuenbrietzen. Miasto położone jest w Brandenburgii w powiecie Potstdam – Mittelmark. Okolica słynie z uprawy szparagów, a w krajobrazie dominują oprócz połaci pól, malownicze jeziora otoczone lasami.

Utworzony: Wtorek 17 sierpnia 2021 09:29:17 przez: Sebastian Mikołajczyk